ازدواج با تک فرزند خوب است یا خیر؟

در این مقاله در مورد مزایا و مشکلات احتمالی ازدواج با فرزندان تنها صحبت خواهیم کرد.

اگر می خواهید با شخصی ازدواج کنید که فقط یک فرزند دارد ، باید بدانید که ازدواج با خانواده های کوچک و یک فرزند ، اگرچه می تواند مزایایی داشته باشد ، اما معایب و مشکلات زیادی نیز دارد.

توجه به این موارد به شما کمک می کند از قبل بدانید با چه وضعیتی روبرو هستید و چگونه باید با آن کنار بیایید. بهتر است پس از قبول این موارد ازدواج کنید تا بعداً از شریک زندگی خود انتقاد نکنید.

مشکلات ازدواج با تنها فرزند

معمولاً ازدواج با دخترانی که تنها فرزند خانواده هستند ، یک خطر بزرگ است ، زیرا آنها همیشه مورد توجه خانواده بوده اند. زیرا از این طریق افرادی با کوچکترین سهل انگاری یا حتی بی احتیاطی می توانند مشکلاتی را برای طرف مقابل ایجاد کنند.

چشم انداز

از دیگر مشکلات ازدواج فرزندان تنها می توان به عدم احساس مسئولیت اشاره کرد. زیرا خانواده ها معمولاً بیش از حد بر تنها فرزند خود تأکید نمی کنند و این افراد آموزش ها و مهارت های لازم را برای زندگی مشترک نمی آموزند. بنابراین ، ممکن است به محض ورود به زندگی مشترک ، نتوانند بسیاری از وظایف خود را به درستی انجام دهند و حتی سعی در آموزش آن ندارند.

حساسیت شدید والدین نسبت به فرزندان تنها مشکل دیگری است. در چنین خانواده هایی ، از آنجا که والدین تمام توجه و علاقه خود را معطوف به فرزند خود کرده اند ، انتظارات زیادی از طرف مقابل دارند. از طرف دیگر ، اگر والدین مجرد مشکلی داشته باشند ، انتظار دارند فرزندشان در کنار آنها باشد و از آنها مراقبت کند.

مشکل دیگر ازدواج تنها دختر است

– عدم امکان برقراری ارتباط مناسب با خانواده همسر
– خودخواهی نسبت به شوهر یا خانواده اش
– وابستگی زیاد به خانواده
– عدم توانایی در مدیریت مشکلات و اختلافات

مشکلات ازدواج با تنها فرزند

از جمله مشکلاتی که ازدواج با یک پسر تنها می تواند باعث شما شود:

دلبستگی های عاطفی بیش از حد
– زندگی در شهری که والدین تنها فرزند در آن زندگی می کنند
– مراقبت از خانواده شوهر در صورت بیماری
– اگر تصمیم دارید با یک پسر تنها ازدواج کنید ، بهتر است تمام جوانب این مشکل را در نظر بگیرید ، تا بعد از ازدواج پشیمان نشوید و یا دائماً از همسر و خانواده خود انتقاد نکنید.

ازدواج با تک فرزند خوب است یا خیر؟

قبول کن بعد ازدواج کن

اگر انتظار دارید فرد مورد نظر خانواده خود را ترک کند و خواسته های آنها را نادیده بگیرد ، این یک انتظار ناعادلانه است و چنین چیزی می تواند منجر به بحران های زناشویی شود.

بنابراین ، اگر تنها فرزند خانواده هستید ، خواسته های والدین ، ​​انتظارات و شرایطی که در آینده با آن روبرو خواهید شد (مانند ملاقات هفتگی با والدین ، ​​نظارت بر روند درمان ، بودجه و هزینه ها و غیره) ، بدون پنهان شدن در طرف دیگر واقعیت ها را همانطور که هستند به اشتراک بگذارید و توضیح دهید.

اگر با شخصی ازدواج می کنید که فقط یک فرزند دارد ، سعی کنید مدتی خود را در جای او قرار دهید. راستی اگر جای او باشید از طرف مقابل چه انتظاری داشتید؟ از طرف مقابل چه رفتاری را دوست نداشتید؟ همچنین ، لحظه ای خود را جای پدر و مادرش بگذارید.

خودت را جای او بگذار

اگر والدین تک فرزند بودید ، از فرزندتان چه انتظاری داشتید؟

شما از همسر فرزندتان چه انتظاری دارید؟ در مواردی که تنها فرزند خانواده بیش از حد به والدین خود وابسته است ، بنابراین بدون رضایت و مشاوره آنها هیچ اقدامی نمی کنند و نمی توانند تصمیم بگیرند ، پس باید بدانید که ازدواج با چنین شخصی دشوار است.
فرزندان تنها می توانند به شدت تحت تأثیر رفتار و روحیه والدین خود قرار بگیرند و از بسیاری جهات تحت تأثیر آنها قرار گرفته اند.
واضح است که توجه به این موارد به شما کمک می کند از منظری دیگر به مسئله نگاه کنید و تصمیم بهتری بگیرید. در هر ازدواج مشکلاتی وجود دارد ، اما آگاهی از فراز و نشیب ها به ما کمک می کند تا در سطح امید به زندگی خود تجدیدنظر کنیم.

منبع:
https://www.parsine.com/fa/news/614279/ازدواج-با-تک-فرزند-خوب-است-یا-خیر

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *