تبدیل پی دی اف به ورد بدون بهم ریختگی

آسان ترین راه تبدیل pdf متن فارسی به word بدون بهم ریختگی

اکثر دانشجویان pdf ها را برای کارهای تحقیقاتی و آموزشی خود بارگیری می کنند تا آنها را به word تبدیل کنند تا متنی متناسب با سلیقه آنها ایجاد کنند. اما بیشتر اوقات با مشکل روبرو می شوند و متن آنها بهم ریخته یا با شخصیت های عجیب نمایش داده می شود.

در این مقاله سعی خواهیم کرد با معرفی دو روش آسان برای تبدیل فایل PDF به Word بدون نیاز به نرم افزار مشکل شما را برطرف کنیم.

نکته مهم ۱: اگر PDF شما تصویری است نه متنی ، راهی برای تبدیل آن به متن یا پرونده Word وجود ندارد. از آن مطمئن باشید و فقط باید آن را یادداشت کنید.

اما اگر متن وجود داشته باشد و کیفیت قابل قبولی داشته باشد ، می تواند با استفاده از هر یک از روش های زیر به Word تبدیل شود (مهم نیست).

نکته مهم ۲: اگر پس از تبدیل به Word ، حروف به دلیل کیفیت پایین متن یا حالت تصویر PDF بهم ریخته باشند ، شما هنوز چاره ای جز تایپ ندارید. روشهای ذکر شده در زیر کاملاً آزمایش شده و بهترین روشهای موجود هستند. از آن مطمئن باشید

تبدیل پی دی اف به ورد بدون بهم ریختگی

روش ۱: با مرورگر گوگل کروم (بهترین برای PDF های فارسی)

۱- اگر Google Chrome را نصب نکرده اید ، آن را در اینجا بارگیری و نصب کنید. اگر دارید ، به مرحله ۲ بروید.

۲- Google Chrome را باز کرده و PDF فارسی مورد نظر را به Google Chrome بکشید.

۳- اکنون می توانید متن فارسی را انتخاب کرده و در پرونده WORD کپی کنید. متن فارسی بدون هیچ مشکلی و گیجی هنگام نمایش نویسه ها و فقط با ویرایش جزئی ، مانند ترتیب دادن خطوط یا ضمیمه کردن متن به برخی فضاهای شکسته و افزودن قلم و اندازه دلخواه ، قابل کپی است

، یک فایل PDF 10 صفحه ای فارسی حاوی شماره ای که کپی کرده اید تعداد زیادی و ارسال متن به فایل WORD در کمتر از ۱ یا ۲ دقیقه بدون سردرگمی و مشکلی.

روش ۲: تبدیل پی دی اف به ورد توسط سایت های آنلاین

روش دیگری که به نرم افزار احتیاج ندارد ، استفاده از سرویس های آنلاین است. سرویس های آنلاین زیادی وجود دارند که می توانند برای تبدیل فایل های PDF به Word استفاده شوند. تمام این سرویس ها همان مراحل را انجام می دهند که ابتدا باید پرونده مورد نظر را بارگذاری کنید ، قالب مورد نظر را انتخاب کرده و مراحل را شروع کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فایل ایجاد شده را بارگیری کنید:

website-icon-18 PDF2GO وب سایت: یکی از معدود وب سایت هایی است که از فناوری OCR استفاده می کند. PDF خود را از تب Select File بارگذاری کنید. اما قبل از کلیک بر روی دکمه Start ، گزینه عربی را درست در زیر زبان مبدأ فایل خود انتخاب کنید و سپس Start را کلیک کنید.

website-icon-18 Smallpdf Website: فقط فایل PDF مورد نظر خود را از قسمت Select File بارگیری کنید و سپس آن را به راحتی بارگیری کنید! این سایت یکی از معدود سایتهایی است که از فایل های PDF به زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند.

website-icon-18 Online2 pdf: برای استفاده از این وب سایت ، به سادگی فایل های خود را از دکمه Select Files انتخاب کنید ، سپس گزینه Word File را از فهرست کشویی Convert انتخاب کرده و گزینه Convert را کلیک کنید.

website-icon-18 Eboo.ir: این یک وب سایت فارسی است که به تازگی راه اندازی شده است و برای تبدیل فایل های PDF به Word مناسب است. روند کار با آن نیز بسیار ساده است

روش ۳: تبدیل پی دی اف فارسی به ورد با کمک خود Word

اگر ورد روی سیستم تان نصب است کافی ست از قسمت بالا سمت چپ روی منوی Files کلیک کنید (یا اینکه همزمان دکمه های o و کنترل کیبورد را فشار دهید). سپس فایل Pdf خود را انتخاب نمایید

(با کمک گزینه browse) و Ok کنید تا فایل PDF شما به صورت ورد باز شود. به همین راحتی! بعد هر تغییراتی خواستید روی آن بدهید و آن را به هر صورتی که می خواهید ذخیره نمایید.

توجه: شایان ذکر است که اکثر پرونده های pdf هنگام ترجمه به word خراب می شوند و توسط هیچ برنامه ای قابل خواندن یا ویرایش نیستند. در این حالت ، تنها راه نوشتن آن است و وقت خود را برای تبدیل آنها به Word تلف نکنید ، زیرا راه حل دیگری وجود ندارد! با ارسال نظرات و سوالات خود می توانید با ما همراه شوید.

درباره‌ی پندار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *