تکنیک هایی کاربردی برای مدیریت زمان

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه برخی افراد وقت کافی برای انجام هر کاری را که می خواهند انجام دهند ، دارند ، اما برخی دیگر ، اگرچه همیشه برای انجام کارها عجله دارند ، اما هرگز آنها را تمام نمی کنند؟ واقعیت این است که گروه اول افرادی هستند که وقت خود را به طور مثرتر و بسیار م moreثرتر استفاده می کنند ، این افراد بر مهارت ها و مهارت های مدیریت زمان تسلط دارند و هر روز از آنها در زندگی شخصی و کاری خود به عنوان یک عادت استفاده می کنند. در اینجا برخی از این استراتژی ها آورده شده است:

۱٫ مهمترین کارها را ابتدا انجام دهید

این یک قانون طلایی در مدیریت زمان است. سعی کنید هر روز دو یا سه کار بسیار مهم انجام دهید و آنها را در اولویت قرار دهید. وقتی این کار را انجام می دهید روزتان خوب پیش می رود. می توانید به کارهای دیگر بروید یا آنها را برای فردا موکول کنید. به هر حال حداقل شما بدون توضیح دادن در مورد اول پایین نرفتید.

۲- وجود برنامه کاری یا نقشی

وقتی به سر کار می روید ، اگر ایده ای ندارید که چه کاری باید انجام دهید ، دیگر کاری نمی کنید. قبل از اینکه بفهمید امروز چه کاری انجام دهید ، هر روز ده تا پانزده دقیقه وقت بگذارید. بعضی از افراد هر روز صبح هنگام رانندگی یا پیاده روی به محل کار خود به آن فکر می کنند ، در حالی که برخی دیگر وقتی می خواهند بخوابند آن را بررسی می کنند.

وقتی فردای روز یا چند روز بعد از خواب فکر کردن در مورد کار را به تعویق می اندازید ، این باعث می شود ناخودآگاه هنگام خواب به فکر برنامه خود باشید ، بنابراین روز بعد با ذهن بازتر و آماده تری به مقصد می روید. چند دقیقه ای که برای برنامه ریزی صرف می کنید ، شما را به سمت بهره وری و بهره وری بیشتر سوق می دهد. هر زمان تصمیم گرفتید که می خواهید چه کاری انجام دهید ، اجرای طرح را شروع کنید.

۳- نه گفتن را یاد بگیرید

چسبیدن به زمان به شما کمک می کند تا زمان در دسترس خود را درک کنید و این یک ویژگی ارزشمند است که هر کسی می تواند با تلاش کم ایجاد کند. شما می توانید متفاوت باشید ، باید یاد بگیرید که بسیاری از احتمالات را نگویید. به یاد داشته باشید که وقتی وقت کافی برای انجام کاری دارید ، آن را بپذیرید ، در غیر این صورت ممکن است نتوانید آن را به موقع انجام دهید.

۴- عملکرد چند وظیفه ای

مهارت چند وظیفه ای یا چند وظیفه ای یک استعداد ذاتی است که همه ما توانایی آن را نداریم. درک اینکه آیا توانایی انجام این کار را دارید بسیار مهم است ، اگر فکر می کنید استعداد انجام این کار را دارید ، این فرصت بی نظیر را خواهید داشت که همیشه یک قدم جلوتر از دیگران باشید ، اما اگر نمی توانید ، هرگز خود را به زحمت نکشید. خودت

بعضی از افراد سعی می کنند چند کار را با هم انجام دهند (درصورتی که قادر به انجام آن نیستند) با نتایج بسیار بدتر از آنچه انتظار می رفت. انجام چندین کار با هم باعث می شود که نتوانیم هر یک از پروژه های آغاز شده را به اتمام برسانیم و در پایان همه کارها سردرگم می شوند و از اتمام کار ناامید خواهیم شد.

۵- کار را به موقع شروع کنید

تقریباً همه ما چوب تعلل را در تمام زندگی خود خورده ایم. اصلاً سخت نیست! اگر شروع به انجام کاری به موقع کنید ، می توانید تا پایان آن را به خوبی مدیریت کنید.
مطمئناً اگر کاری را به موقع شروع کنید ، خیلی بهتر به آن می رسید و استرس کمتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید که انجام هیچ کاری تنها در صورت عزم راسخ برای انجام آن دشوار خواهد بود.

تکنیک هایی کاربردی برای مدیریت زمان

۶- درگیر جزئیات پیش پا افتاده نشوید

بیشتر ما وقتی می خواهیم برای خودمان نقاشی بکشیم ، آرامش داریم. ایده آلیست ها معمولاً از این شرایط رنج می برند. بهترین راه این است که به عملکرد گذشته خود نگاه کنید ، از آن درس بگیرید و سعی کنید روی آینده و کارهایی که انجام می دهید تمرکز کنید تا بتوانید بسیاری از مسائل را برطرف کنید.

-کاهش وقفه های کاری

در آخر ، سعی کنید مواردی را که شما را از حرکت در زندگی بازمی دارد ، شناسایی و کاهش دهید. اگر واقع بینانه نگاه کنیم ، اگرچه همه ما نمی توانیم بسیاری از این موارد را کاهش دهیم ، اما می توانیم نحوه برخورد با آنها را تغییر دهیم. به عنوان مثال فرض کنید که شما در حال کار بر روی یک پروژه مهم هستید که طی آن یکی از همکاران شما وظیفه ای را به شما محول می کند که بعداً می توانید برای آن کنار بگذارید.

در چنین مواردی ، بهتر است پروژه ای را که شروع کرده اید به پایان برسانید و سپس یک پروژه جدید را شروع کنید. اما ممکن است همیشه اینگونه نباشد ، به عنوان مثال اگر رئیس شما هنگام انجام کاری مهم با شما تماس بگیرد و از شما بخواهد با او ملاقات کنید ، در این صورت کارفرما حرف آخر را می زند.

۸٫ برای اینترنت و تلویزیون وقت بگذارید

یکی از بدترین عادت ها اتلاف وقت در مواردی مانند تماشای تلویزیون ، فیلم ، بازی یا شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک است که عامل بزرگی در کاهش بهره وری است. توصیه می شود ابتدا زمانی را که صرف چنین فعالیت هایی می کنید محاسبه کنید تا ببینید چه مقدار از این زمان ارزشمند شما را می گیرد. سپس سعی کنید آن را کاهش دهید.

۹- برای هر کار زمان مشخصی تعیین کنید

فرض کنید یک کار یا پروژه به شما محول شده است. به جای نشستن و نگرانی در مورد آنها ، با خود بگویید: “من روی این پروژه کار می کنم تا آن را انجام دهم” و “من می خواهم ۳ ساعت روی این پروژه کار کنم.”
بخاطر داشته باشید که محدودیت های زمانی باعث تمرکز بیشتر شما در انجام کارها می شود و در نتیجه ، بهره وری شما افزایش می یابد. اگر نمی توانید کاری را به موقع انجام دهید ، برگردید و سعی کنید آن را با توجه و تمرکز بیشتری به پایان برسانید.

۱۰٫ وقت خود را برای استراحت بین کارها اختصاص دهید

وقتی برای انجام کارها عجله دارید ، نمی توانید بفهمید که چه کاری انجام می دهید و اگر نتیجه مطلوب اتفاق نیفتد ، مطمئناً تمرکز و انگیزه خود را از دست خواهید داد. سعی کنید زمانی که کار خود را انجام می دهید وقت استراحت و آرامش داشته باشید تا مغز شما بتواند هوای تازه تنفس کند. توصیه می شود کمی پیاده روی کنید ، آرام باشید و ذهن خود را از عوامل خسته کننده دور نگه دارید.

منیع:

https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/techniques4-time-management.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *