جنبش سیاسی ضد واکسن کرونا

اگرچه جنبش واکسن در سراسر جهان طرفدارانی دارد. اما به نظر می رسد داستان مخالفت ایرانی این جنبش با همتایان غربی آن کاملاً متفاوت است. مشکل برخی از مخالفان واکسن کرونا این است که چرا واکسن باید از غرب وارد شود. با این حال برخی از آنها معمولاً مخالف واکسیناسیون هستند و حتی نسخه ایرانی را نمی خواهند. به نظر می رسد پشت این بازی های سیاسی وجود دارد و اکنون هر چیزی ، حتی واکسن کرونر ، می تواند بهانه ای برای حمله افراط گرایان به دولت باشد.

 

کسانی که روز پنجشنبه مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند پلاکاردهایی در دست داشتند که برخی از آنها به عکس شهید سلیمانی مرتبط بود. برخی از کاربران ارزشمند شبکه های اجتماعی گفتند معترضین از تصاویر شهدا سوusing استفاده می کنند. در پایان هفته گذشته پوستری برای تجمع دانشجویان در مقابل وزارت بهداشت در فضای مجازی منتشر شد. آنها همچنین اعتراض خود را تجمع علیه طرح واکسیناسیون عنوان کردند. بعداً عکسهایی از این تجمع که تعداد آنها کمتر از ۱۰۰ نفر بود در شبکه های مجازی منتشر شد. یکی از معترضین روی پوستر نوشت: “نه به واکسن داخلی ، نه به واکسن خارجی! “ما خودمان واکسن امام کاظم را داریم!”

جنبش سیاسی ضد واکسن کرونا

آتش چنین اعتراضاتی کمی عجیب و باورنکردنی به نظر می رسد ، زیرا زهرا شیخ نماینده مجلس اخیراً گفت که در آوریل سال ۲۰۲۰ رویدادی توسط ماکرون ، بیل گیتس و دبیرکل سازمان بهداشت جهانی برای تسریع در درمان بیماری Covid 19 برگزار شد. این رویداد منجر به ایجاد سازوکار واکسن بین المللی به نام Kwax ، تحت نظارت WHO و بنیاد بیل گیتس. بیل گیتس گفت: “با واکسن ، من می خواهم جمعیت جهان را تا ۱۵ درصد کاهش دهم.”

 

سردار ناکدی همچنین گفت: به نیروهای سپاه و بسیج توصیه می شود از تزریق واکسن های کرونر خارجی خودداری کنند و این سازمان در واکسیناسیون واکسن های وارداتی مشارکت نخواهد کرد. وی به ایسنا گفت که آنها صاحب شرکت های واکسن تاج هستند که معتقدند جمعیت جهان زیاد است و باید ۲۰ درصد از جمعیت جهان کاهش یابد. “این کاهش تنها با افزایش مرگ و میر حاصل می شود.”

 

به نظر می رسد استناد یک نماینده مجلس و یک مقام نظامی – سیاسی بر اساس شایعه اثبات نشده ای مبنی بر اینکه Crown Epidemic پوششی برای ریز تراشه های قابل پیگیری قابل پیوند در بدن انسان ، پشت بیل گیتس بوده است. این شایعه از مدتها قبل وجود داشته است. اما هیچ مدرکی برای اثبات این موضوع وجود ندارد ، زیرا بنیاد بیل و ملیندا گیتس در مصاحبه با بی بی سی آنها را کاملاً اخراج کرده است. مینو مهرز ، عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا ، کسانی که با واکسن کرونا مخالفت می کنند را افرادی با تفکر مالیخولیایی معرفی کرد.

مرکز ضد نفرت دیجیتال (CCDH) مستقر در لندن ، رسانه های اجتماعی را مسئول اصطلاحات معروف می داند حرکتی “ضد واکسیناسیون” که به او امکان می دهد انواع دروغ ها را منتشر کند. به گفته این مرکز ، در ماه های اخیر تعداد پیروان گروه های واکسیناسیون حدود هشت میلیون نفر افزایش یافته است. حادثه مشابهی در ایران اتفاق می افتد. به ویژه وقتی شخصیت های سیاسی و موجه به طور ناخواسته یا سیاسی انگیزه انتشار اخبار دروغ را داشته باشند ، دیگران عمدا یا ناخواسته آن را باور می کنند.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/politics-social/tnews11067692.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

ثبت ۲ رکورد دیگر به نام مسی

ثبت ۲ رکورد دیگر به نام مسی

به گزارش ایسنا ، لیونل مسی به شکستن رکورد در لالیگا ادامه می دهد. مهاجم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *