صد دانه یاقوت سرانجام به واقعیت پیوست

صد دانه یاقوت سرانجام به واقعیت پیوست

زمانی این شعر را می خواندیم و از این تشبیه زیبای انار به دانه های یاقوت لذت می بردیم، اما من امروز من دانه های واقعی یاقوت را در انار دیدم و انار مرا به ثروتی غیرقابل باور رساند. در ادامه شما را با چند نوع انار آشنا می کنم.

انار ایران

اَنار در رنگ‌های مختلف از سفید تا سیاه وجود دارد و تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می‌تواند رشد کند و میوه دهد، ولی آب زیاد در زمان رسیدن میوه باعث ترک خوردن آن میوه می‌شود. اَنار، گرمای زیاد با باد خشک و سرمای تا ۱۰- درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند. انواع انار ایران  بسیار زیاد است. انار ایران در تنوع گسترده با حس و حالی متفاوت از مزه های ترش و شیرین و یا در اندازه‌های بزرگ و کوچک وجود دارد. . انارهایی که همگی جذابیت میوه‌ای بهشتی، خوشمزه، زیبا و دل‌فریب را تداعی می‌کنند.

انار ایران

انار شیرین

این تفاوت انار ترش ‌و شیرین باعث نمی‌شود تا نسبت ‌به مصرف یکی جدی‌تر باشیم. خواص انار شیرین در بسیاری موارد نزدیک به خواص انار ترش است. اما تفاوت‌ها جایی است که این دو مزه انار قابلیت‌های درمانی منحصر به‌ فردی دارند. در این‌ صورت انار ترش ‌و شیرین رقیب هم نیستند. بلکه در دنیایی مستقل از علم طب سنتی برای درمان بیماری‌ها و مشکلات متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرند.آنتی اکسیدان و دیگر مواد معدنی موجود در این نوع میوه به هضم هر چه بهتر مواد غذایی کمک می کنند و مانع از ایجاد فشار در قسمت مری و معده خواهند شد که این موضوع موجب درمان سریع انواع بیماری گوارشی خواهد شد.

ادامه مطلب  اولین مرحله موفقیت خودسازی است

انار شیرین

انار صادراتی

عوامل زیادی بر قیمت گذاری انار تأثیرگزار هستند، از جمله تجارت داخلی یا خارجی، کشور مبدأ، تنوع محصولات انار، کیفیت محصول، کالیبر و اندازه انار، نوع بسته بندی ها، عمده فروشی یا خرده فروشی و…. در تجارت خارجی این محصول باید بسیار دقت نمود تا نوع بسته بندی محصولات مقاوم تر باشد و شرایط مناسب دما فراهم باشد، تا در طول پروسه ترانزیت آسیبی به میوه ها وارد نشود.

انار اصولا میوه ماندگاری است، به شرطی که در محیطی مناسب نگهداری شود. بهترین دما برای نگهداری انار ۵ درجه سانتیگراد است. باید توجه داشت که انار در زمان نگهداری، به شدت رطوبت خود را از دست می دهد لذا برای نگهداری انار به مدت طولانی می‌توانید آن را لای کاغذ روزنامه پیچیده و در سبد چوبی، در جایی دور از آفتاب و خنک مثل زیرزمین، نگهداری کنید.

انار صادراتی

درباره‌ی سعید شاکر

حتما ببینید

از دریای سیاه ثروت جمع کردم

پولدار شدن بدون سرمایه آرزوی همه ماست اما چقدر به واقعیت نزدیک است؟ واقعیت این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *