قطع موقت برق بهتر از استفاده از سوخت مازوت است

به گزارش ایسنا ، عیسی کلانتری ضمن اشاره به آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور اظهار داشت: در حال حاضر علت اصلی آلودگی هوا افزایش غلظت ذرات معلق زیر ۲٫۵ میکرون است که دلیل اصلی آن استفاده از سوخت های فسیلی به ویژه وسایل نقلیه دیزلی و دیزلی و دیزلی “در صنایع سنگین و نیروگاه های برق.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت های گازرسانی به کشور وجود دارد ، افزود: امسال مصرف گاز داخلی نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است. این ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا باشد ، که طبق نظر شورای بهداشت در ادارات ، مراکز خرید ، خانه ها و درها و پنجره ها تا حدی در مقابل تهویه باز است و منجر به تبادل گرما با سرماخوردگی خارجی می شود.

 

به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، با افزایش مصرف گاز در کشور ، نیروگاه ها و کارخانه هایی مانند سیمان با کمبود انرژی روبرو هستند و بنابراین مجبور به استفاده از مازوت یا گازوئیل هستند.

 

کلانتری با اشاره به اینکه نیروگاه های برق در حومه کلانشهرهای کشور نباید حتی الامکان از مازوت استفاده کنند ، اظهار داشت: در حال حاضر نیروگاه های حومه تهران نباید از مازوت استفاده کنند و از آن استفاده نکنند بلکه سایر منابع آلودگی از جمله فرسوده هستند. و کامیون های قدیمی ” دلایل مختلفی وجود دارد که ما نتوانستیم آنها را به روز کنیم.

قطع موقت برق بهتر از استفاده از سوخت مازوت است

وی با بیان اینکه “همه قوانین هوای پاک را به آژانس های مختلف کشور اعلام کرده ایم” ، افزود: کامیون ها و اتوبوس های فرسوده یکی از عوامل آلودگی هوا است که پلیس باید از آن جلوگیری کند. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد اتوبوس های بین شهری در تهران فرسوده و به شدت آلوده هستند. نتیجه همه اینها آلودگی هوا در طی ثبات جوی است.

 

وی ادامه داد: از طرف دیگر وزیر نفت اعلام کرد به دلیل افزایش مصرف گاز در کشور مجبور به استفاده از گازوئیل برای تولید ۵۰۰۰ مگاوات برق در کشور است. این میزان ۹٪ مصرف برق در کشور است. به نظر من بهتر است روزی دو ساعت استراحت داشته باشید اما از روغن مازوت استفاده نکنید. در طول جنگ ، روزانه ۷ تا ۸ ساعت با گرفتگی روبرو بودیم.

 

کلانتری با اشاره به تأثیرات آلودگی هوا بر ویروس کرونا ، گفت: هر واحد افزایش ذرات باعث افزایش ۱٫۵ درصدی مرگ و میر در بیماران کرونا می شود.

 

در برخی موارد لازم است از مالچ استفاده کنیم

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به موضوع مالچ پاشی در برخی از مناطق کشور گفت: متاسفانه کشور توانایی تولید مالچ جایگزین را ندارد و تولید مالچ جایگزین بسیار گران است. ” در موارد استثنایی ، سازمان جنگل باید از مالچ روغن استفاده کند.

 

وی گفت: برخی مناطق مسکونی و روستاهای کشور توسط شن روان تهدید می شوند. بنابراین ، مشابه مصرف سوخت مازوت در نیروگاه ها ، در بعضی موارد مجبور به استفاده از مالچ می شویم.

 

تصمیم برای برگزاری دربی به عهده وزارت بهداشت است

معاون رئیس جمهور که در پایان برنامه الوند از شبکه دو سیما در برنامه صحبت کرد ، با اشاره به دربی امروز پایتخت گفت: “تصمیم برای برگزاری این بازی به عهده وزارت بهداشت است.” اگر شاخص کیفیت هوا بالای ۱۵۰ باشد ، آیا وزارت بهداشت باید اعلام کند که این بازی برگزار می شود یا خیر؟

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

نکات لازم در خرید ساعت مچی مردانه و زنانه

نکات لازم در خرید ساعت مچی مردانه و زنانه

لوازم جانبی بخش مهمی از سبک و مد هستند. ساعت مچی یکی از لوازمی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *