قهوه هایی که طع ثروت به خود گرفتند

قهوه هایی که طع ثروت به خود گرفتند

خیلی از افراد برای شروع یک روز خوب از خوردن یک فنجان قهوه شروع میکنند. چرا که قهوه فوق العاده سبک و طعم ملایمی دارد. البته برخی افراد به برخی طعم های قهوه حساسیت دارند. این محصول عطر بسیار قوی دارد که برای اکثر مردم خوشایند است. حال میخواهیم در این صفحه چند نمونه از این محصول پرطرفدار را بررسی کنیم. همراهمان باشید.

قهوه تلخ

قهوه‌های کشت شده در دنیا همه از یک نوع نیستند و براساس خواص، ویژگی‌ها و محل کشت به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. قیمت قهوه تلخ نیز با توجه به اقسام مختلفی که دارد متفاوت است. از بین تمام انواع قهوه‌ موجود در جهان، دو نوع قهوه تلخ عربیکا و قهوه روبوستا بیشترین حجم را در بین تمامی گونه‌ها دارند به طوریکه تقریبا تمام حجم قهوه‌های تجاری موجود در دنیا را این دو گونه تشکیل داده‌اند. اولین تفاوت دانه‌های قهوه عربیکا و دانه‌های قهوه روبوستا، محل کشت و شرایط آب و هوایی است که این دو گونه قهوه رشد می‌کنند.

قهوه تلخ

قهوه فوری گلد

در رابطه با تاریخچه قهوه فوری گلد اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد اما معتبرترین آن به این اشاره می‌کند که: قهوه نخستین بار در قرن نهم میلادی توسط چوپانی اهل اتیوپی به نام خالد کشف شد. خالد متوجه شد، بزهای او هنگام خوردن دانه‌های یکی از درختان پرانرژی می‌شوند و جنب و جوش بیشتری پیدا می‌کنند و شب را بیدار می‌مانند. در آن دوران راهبان صومعه‌ها، دانایان جامعه به حساب می‌آمدند. به همین دلیل خالد برای کشف علت این موضوع دانه‌های گیاه قهوه را نزد آن‌ها برد. راهبان با مشاهده‌ی خاصیت دانه‌های قهوه، ایده‌ی خشک کردن و استفاده از این دانه‌ها برای نوشیدنی‌ای مناسب شب‌های عبادت را مطرح کردند و اینگونه قهوه پا به عرصه حیات گذاشت و در دسته نوشیدنی‌ها جای گرفت. قیمت قهوه فوری گلد جزو گران ترین انواع قهوه میباشد.

قهوه فوری گلد

قهوه صددرصد روبوستا

پس از قهوه عربیکا، دومین گونه‌ی پرطرفدار قهوه در دنیا روبوستا است. قهوه روبوستا تقریبا ۲۵ تا ۴۰ درصد از حجم قهوه‌ی تولیدی جهان است. ویژگی‌های قهوه روبوستا: مقاومت بیشتر در برابر حشرات و آفات‌ گیاهی. دانه‌هایی کوچکتر از قهوه عربیکا، گردتر از قهوه عربیکا، دارای خط صاف در وسط لوبیای قهوه و عدم وجود انحنا در خط وسط لوبیای قهوه از جمله ویژگی‌های ظاهری دانه‌های قهوه روبوستا است. قیمت قهوه صددرصد روبوستا کمتر از قهوه عربیکا است. البته این موضوع به دلیل کیفیت پایین‌ این گیاه نیست و به دلیل فراوانی و مقاومت بیشتر این گیاه در برابر آفات و حشرات است . میزان تلخی و کافئین قهوه روبوستا از قهوه عربیکا بیشتر است. درصد کافئین این قهوه چیزی در حدود ۱٫۵ تا ۴ درصد است.

قهوه صددرصد روبوستا

درباره‌ی سعید شاکر

حتما ببینید

اسطوخودوس تازه

اسطوخودوس مرا به سمت ثروت آفرینی راهی کرد

طبق تجربه افراد موفق بایستی بگویم که برای موفقیت نباید خود را اسیر ترس ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *