مهم ترین دلایل بیقراری نوزاد

بچه دار شدن می تواند یکی از زیباترین و بهترین اتفاقاتی باشد که می تواند در یک خانواده و برای یک زن و شوهر رخ دهد. فرد جدیدی وارد خانواده شده است که والدین و نزدیکان وی هر روز شاهد رشد و تغییر این نوزاد هستند.

مهمترین دلایل اضطراب کودک

علاوه بر تمام زیبایی هایی که مهمان کوچک هنگام ورود به خانه دارد ، ممکن است مشکلاتی برای والدین کودک ایجاد ناراحتی و اضطراب کند که یکی از آنها بی حوصلگی و گریه های مداوم کودک است.

مادرم زیباست

یکی از اولین و مهمترین دلایلی که کودک را بی تاب می کند گرسنگی او است. گرسنگی و از بین بردن آن یکی از اولین نیازهای هر انسانی است که اگر برآورده نشود نمی تواند به چیز دیگری فکر کند. اول از همه ، نیاز به غذا در کودکان و والدین برای مقابله با آن باید بررسی شود. والدین باید عادات غذایی کودک خود را شناسایی کنند و بدانند چه موقع باید غذا بخورند و به او شیر دهند.

مادر جانی ، پوشک من کثیف است

دلیل دیگر بی حوصلگی نوزادان کثیف شدن پوشک آنها است. پوشک کثیف به معنای کثیف بودن لباس نوزاد است و این ، مانند تغذیه ، یک نیاز اساسی است که باید برآورده شود. گرسنگی کودک را برطرف کرده و به موقع پوشک ها و لباس های کثیف کودک را عوض کنید ، زیرا کودک به این معنی است که دنیایی که وارد آن شده امن است و افرادی هستند که به او کمک می کنند و این می تواند به داشتن فرزند شادتر کمک کند.

 

مامان جون بادگلو!

دلیل دیگر بی حوصلگی کودک هوای اضافی است که هنگام شیردهی به معده کودک وارد می شود. والدین دوست داشتنی کودک باید در شیر دادن به کودک خود دو لحظه را رعایت کنند. یکی این است که اجازه ندهید کودک آنها هنگام شیردهی احساس خراش کند ، زیرا در این حالت هوای بیشتری به معده او وارد می شود و دیگری اینکه بعد از تغذیه باید حداقل ۲۰ دقیقه کودک را روی شانه های او بگذارد و از پشت به او ضربه بزند. کمک به دفع هوای اضافی از معده او. برای جلوگیری از استفراغ بهتر است حدود ۱ ساعت پس از تغذیه کودک را زیاد تکان ندهید.

مهم ترین دلایل بیقراری نوزاد

علت اضطراب کودک ، اضطراب کودک در شب

گلودرد یکی از دلایل گریه نوزادان است

مامان ، بینی من کجا می افتد؟

گاهی اوقات نوزادان ناراحت و بی تاب هستند زیرا مجاری تنفسی آنها از طریق بینی مسدود شده است. به گفته پزشک کودک شما ، باید روزانه از قطره های مخصوص برای تمیز کردن بینی کودک خود استفاده کنید.

صدا چه بود؟ من ترسیده بودم

برخی صداها باعث ترس در کودک می شود و در نهایت کودکان گریه می کنند. صداهای ناگهانی بلند مانند زنگ زدن در خانه ، زنگ زدن تلفن و تلفن همراه یا صحبت بلند با دیگران می تواند کودک را بترساند و او را آزار دهد.

بنابراین سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید. قبل از خاموش کردن تلویزیون ، حتماً آن را خاموش کرده و میزان صدای تلفن های همراه و تلفن های خانگی را کم کنید. هرگز با صدای بلند با کودک صحبت نکنید و معمولاً باید از مواردی که باعث وحشت کودک شما می شود خودداری کنید.

مادر ، من خواب می بینم

خواب یکی از نیازهای اساسی نوزادان است ، هرچه نوزادان بیشتر بخوابند ، رشد بهتری دارند. مسلماً هرچه نوزادان بزرگتر می خوابند ، خواب کمتری دارند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که کودک شما نمی تواند بخوابد و شما باید علت آن را پیدا کنید. هر یک از عوامل فوق به خودی خود می تواند باعث بی خوابی کودک شما شود.

مامان حوصله ام سر رفته

ایده خوبی نیست که کودک خود را همیشه در یک مکان ثابت قرار دهید و این می تواند خسته کننده باشد ، به خصوص برای نوزادان کنجکاو تر. سعی کنید گاهی وقت خود را بگذرانید و کودک خود را در خانه دور بزنید ، لذت بردن از آن و آرامش را فراموش نکنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/restlessness4-baby3.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

نوشیدن چای یا قهوه به دلیل وجود کافئین باعث افزایش سطح انرژی و هوشیاری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *