چطور با قاطعیت و احترام با انتقادات دیگران برخورد کنیم؟

بیاموزید که چگونه خود را از انتقاد محافظت کنید و با انتقاد کنار بیایید

وقتی انتقاد را قاطعانه بپذیرید و از آن دفاع نکنید ، احساس گناه نخواهید کرد و همچنین تعادل روحی بهتری خواهید داشت. امروز خوب کار نکردی اگر من جای شما بودم ، آن تصمیم را نمی گرفتم … ما تمام روز را نقد می کردیم. آیا دفاع از انتقاد برای شما دشوار است؟ این استدلال در بسیاری از افراد به خوبی توسعه نیافته است ، اما موضوعی است که به ما اجازه می دهد از خود دفاع کنیم و بدانیم چگونه با احترام واکنش نشان می دهیم.

برخورد با انتقاد

با عزم و احترام با انتقاد کنار بیایید

از خود دفاع نکنید ، سوال کنید
وقتی شخصی از ما انتقاد می کند ، اولین واکنش ما دفاع است. ما آن را یک حمله می دانیم. ما صدمه دیده ایم و از این بابت متاسفیم ، بنابراین چنین واکنشی نشان می دهیم ، اما وقتی در دفاع هستیم می خواهیم حمله کنیم. و ما مانند طرف مقابل برای آسیب رساندن به او رفتار می کنیم.

اگر می خواهید بدانید که چگونه از انتقاد خود دفاع کنید ، این روش صحیحی نیست ، در واقع جنگ با طرف مقابل فقط سطح ما را پایین می آورد ، بنابراین وقتی احساس کردید می خواهید از انتقاد خود دفاع کنید ، توقف کنید ، نفس بکشید و س askال کنید.

سوالی که طرف مقابل انتظار ندارد ، به عنوان مثال ، اگر کسی بگوید: “وای ، چه چیزی می پوشید؟” به جای اینکه بخواهید خود را با نشان دادن اضطراب یا عکس العمل توجیه کنید ، بهتر است این سال را بپرسید: “آیا واقعاً مهم است که چه می پوشم؟” آنها احتمالاً نمی دانند چه باید بگویند. یا اگر آنها پاسخ دهند ، منطقی نیست ؛ مهم است که اجازه ندهید انتقاد آنها شما را عصبی کند ، به خصوص اگر از خود احساس بدی دارید.

چگونه با انتقاد کنار بیاییم

با انتقاد مبارزه نکنید
ایمان انتقاد را تأیید می کند
اگر کسی از آنچه شما انجام داده اید انتقاد کرده و احساس بدی دارید ، دفاع از شما ایده مناسبی نیست ، اگر دوستی از شما انتقاد کرد که مدتها منتظر شما بوده است ، پاسخی ندهید ، آیا آخرین باری که به یاد می آورید چه مدت است منتظر بودم؟ جواب ایده آل پاسخی محکم است که جمله ای مانند آن را می گوید: حق با شماست ، من وقت زیادی را صرف کردم.

مثال دیگر این است که اگر آنها بگویند من نمی توانم با شما صحبت کنم ، شما چیزی از سیاست نمی دانید ، می توانید جواب دهید ، این درست است ، من چیزی از سیاست نمی دانم.

بپذیرید که نمی دانید یا اشتباه می کنید ، اما هرگز اجازه ندهید کسی شما را بترساند یا فکر کند که باید تغییر کنید. اگر از سیاست چیزی نمی دانید ، به این دلیل است که به سیاست علاقه ندارید ، هیچ دلیلی برای شکست وجود ندارد ، آن را به عنوان بخشی از وجود خود بپذیرید و موقعیت خود را بدون شرمندگی بیان کنید.

از خود در برابر انتقاد محافظت کنید

انتقاد از دیگران را تأیید کنید
در برابر انتقاد قاطعانه از خود دفاع کنید ، اما به نظر دیگران احترام بگذارید
در حال حاضر ، یک چیز بسیار مهم که ما نمی توانیم آن را ترک کنیم ، شما می توانید از خود دفاع کنید ، تا زمانی که به نظر دیگران احترام بگذارید. اما مهمتر از همه ، به خود احترام بگذارید. اگر کسی به شما گفته است که لباس شما مسخره است ، هیچ دلیلی برای سرزنش یا انکار آن وجود ندارد.

به او احترام بگذارید ، او را بپذیرید و بگویید ، “بله؟ خوب ، من او را دوست دارم. ما نمی توانیم همه سلیقه ها را داشته باشیم و هیچ دلیلی برای تغییر شما وجود ندارد. می توانید به شخص مقابل احترام بگذارید و نظر او را بپذیرید. به یاد داشته باشید که مهمترین نظر شماست.

مهم نیست که مردم نحوه لباس پوشیدن شما را دوست ندارند ، علاقه شما مهم است.

چطور با قاطعیت و احترام با انتقادات دیگران برخورد کنیم؟

راه های دفاع از خود در برابر منتقدان

همه فکر می کنند که گاهی اوقات شما می خواهید دیگران نظرات خود را حفظ کنند ، مهم نیست که پوست شما چقدر ضخیم است. نظر منفی دیگران در نهایت بر شما تأثیر می گذارد.

شما می توانید هفته ها ، ماه ها ، حتی سال ها همه کارهای ممکن را انجام دهید و همه اینها با انتقاد منفی از خواسته ها و اولویت های شما منحرف می شوند ، که باعث عصبانیت ، ناامیدی و گیجی شما می شود. این شما را مجبور به تسلیم می کند اما منتقدان از شما انتظار دارند. آنها می خواهند ناامید شوید. فقط یک گزینه باقی مانده است:

روش منتقدان را بازی کنید به جای فرار ، نگرش خود را نسبت به انتقاد تغییر دهید. شما باید بازخورد منفی را به نفع خود تغییر دهید.

بهترین برخورد با انتقاد

نظرات و انتقادات منفی از سوی افراد دیگر بر شما تأثیر می گذارد
در اینجا چند ایده برای مقابله با انتقاد آورده شده است
۱٫ دفعات بعدی نظرات خود را با وضوح بیشتری بیان کنید.

۲٫ چیزی را تمرین کنید که هنوز ناراحت کننده نیست.

۳٫ اگر شخص دیگری را مجازات کردید (حتی به طور تصادفی) ، عذرخواهی کنید.

۴- به آنچه نقد نمی شود توجه کنید.

۵٫ در برابر خواسته های خود مقاومت کنید.

۶٫ در مورد زمان آماده سازی پروژه صادق باشید.

۷٫ از یک متخصص (مربی یا درمانگر) کمک بگیرید.

۸- دفعه بعد نحوه انجام این کار را یادداشت کنید.

۹٫ هر روز وقت خود را صرف مأموریت خود کنید.

۱۰٫ دوباره امتحان کنید (و دوباره و دوباره و دوباره).

۱۱- به جای عصبانیت ، به کمک دیگران کمک کنید.

۱۲٫ نفس عمیق بکشید.

منبع:
https://namnak.com/بهترین-برخورد-با-انتقادات.p71118

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *