چطور فرزندمان یک مدیر موفق شود؟

ما می توانیم کودکان را به عنوان مدیران موفق آینده تربیت کنیم ، اما تنها در صورتی که برای رسیدن به آن هدف تلاش کنیم. چندین چیز در زندگی وجود دارد که ارزش وقت و تلاش شما را دارد.

همه ما می خواهیم فرزندان ما در آینده مدیران و رهبران خوبی باشند ، ما می خواهیم آنها شجاع ، پر از احساسات ، واقعی و قابل اعتماد باشند. ما دوست داریم رفتار فرزندانمان دیگران را ترغیب کند تا در نوع خود بهترین باشند. در زیر مروری بر توصیه های دکتر تراویس بردبری است.

مسیر موفقیت کودک ما ، به عنوان والدین و مراقبان در دست ماست. ما می توانیم الگوی خوبی باشیم و مهارتهایی را به کودکان خود بیاموزیم که در دنیای رقابت امروز مجهز شوند و یا به آنها اجازه دهیم قربانی تفکراتی شوند که صرفاً برده خواسته های دیگران است.

این مسئولیت بزرگی است ، اما وقتی پدر و مادر می شوید ، باید این مسئولیت را نیز بپذیرید. زیبایی تربیت کودکانی که بعداً به عنوان مدیر و رهبر موفقی تبدیل می شوند این است که کارهای کوچکی که هر روز انجام می دهیم آنها را در جایگاه افرادی قرار می دهد که شایسته مدیر و رهبر هستند.

۱٫ الگوی خوبی برای هوش هیجانی باشید

هوش هیجانی یا EQ چیزی است که در هر یک از ما وجود دارد و تا حدی غیرقابل لمس است. هوش هیجانی بر رفتار مدیریتی ما و حل مشکلات اجتماعی ما تأثیر می گذارد و به ما کمک می کند تا تصمیمات فردی بگیریم که منجر به نتایج مثبت شود.

کودکان هوش هیجانی را از والدین خود می آموزند. کودک شما هر روز شما را می بیند و رفتار و شخصیت شما را درست مثل یک اسفنج می بلعد. کودکان با عواطف و احساسات شما سازگار می شوند و آنها رفتار شما را تحت همه محرک های عاطفی الگو می کنند.

هوش هیجانی یکی از بزرگترین عوامل موفقیت در مناصب رهبری است. TalentSmart بیش از یک میلیون نفر را آزمایش کرده و دریافته است که هوش هیجانی در بالای ۵۸٪ عملکرد مدیر عامل است. خوب است بدانید که ۹۰٪ رهبران برجسته و برجسته اکولایزر بالایی دارند.

اکثر مردم تقریباً هیچ کاری برای رشد هوش هیجانی خود انجام نمی دهند. در آزمایشات ، فقط ۳۶٪ از افراد قادر به شناسایی دقیق هوش هیجانی خود بودند. کودکانی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند مهارت های شخصی و اجتماعی خود را وارد دنیای بزرگسالان می کنند و آنها را مدیرانی موفق و موفق می کنند ، هم در محل کار و هم در زندگی.

ویژگی های یک مدیر موفق

هوش هیجانی یکی از بزرگترین عوامل موفقیت در مناصب رهبری است

۲. در گرفتن نتیجه خیلی درگیر نشوید

بیشتر والدین وسواس زیادی در دستاوردهای فرزندان خود دارند زیرا معتقدند با این سخت گیری ها فرزندشان موفقیت بیشتری کسب خواهد کرد. کودکانی که در نتیجه تلقین والدین چنان متعهد به بهترین بودن می شوند ، چنان روی نتیجه نهایی و جوایز و پاداش ها متمرکز می شوند که هرگز این نتایج را نمی فهمند و لمس نمی کنند! همه این کودکان خود را در حال بالا رفتن و کسب رتبه های بالا می بینند و وقتی به مکانی می رسند که زندگی واقعی آنها را نشان می دهد ، با ناراحتی از خواب بیدار می شوند.

۳٫ فرزندان خود را با پاداش غرق نکنید

کودکان برای کسب اعتماد به نفس و اعتماد به پاداش و تشویق نیاز دارند. اما زیاده روی در آنها دیگر به آنها اعتماد به نفس نمی دهد. کودکان برای تبدیل شدن به رهبرانی موفق باید خود را باور داشته و به خود اعتماد کنند. اما اگر با انجام برخی کارهای کوچک ، احساسات شما منفجر شود و فکر کنید با افزایش کارهایی که انجام داده اید ، او را تشویق می کنید ، او را ناراحت کرده و به او عزت نفس کاذب می بخشید. همیشه به فرزند خود بگویید و نشان دهید که چقدر به داشتن او افتخار می کنید و از زحماتش تعریف و تمجید می کنید ، اما او را سوپراستار نکنید و خود و او را گول نزنید.

۴- بگذارید او ریسک و شکست را تجربه کند

موفقیت در تجارت و زندگی بدون خطر امکان پذیر نیست. وقتی والدین بیش از حد به فرزند خود اهمیت می دهند ، او هرگز نمی تواند ریسک کند و عواقب آن را ببیند. هنگامی که اجازه ندارید شکست بخورید ، معنای خطر پذیری را نمی فهمید. رهبر تا زمانی که طعم تلخ شکست ناشی از خطر را نچشیده باشد ، نمی تواند خطرات مناسب و دردناک را بچشد.

راه موفقیت با شکست هموار شده است! وقتی سعی کنید از شکست فرزند خود جلوگیری کنید و به قول خودتان از عزت نفس او حمایت کنید ، او قادر به مقاومت در برابر شکست لازم و مقدمه پیروزی نخواهد بود. مطمئناً نمی نشینید و شکست او را می بینید ، اما هر زمان که او شکست خورد ، باید از او حمایت کنید ، به او بگویید که از او مراقبت می کنید ، از او مراقبت کنید و درک کنید که شکست خوردن چقدر دردناک است. حمایت شما به او این امکان را می دهد که هیجان تجربه خود را بپذیرد و باور کند که به تلاش بیشتر و بیشتری نیاز دارد.

چطور فرزندمان یک مدیر موفق شود؟

۵- به او بگویید نه

آرامش کودک ، راهی مطمئن برای محدود کردن رشد مهارت های اوست. برای اینکه فرزند شما در آینده یک مدیر موفق باشد ، باید یاد بگیرد که رفاقت و پاداش فوری نیست و گاهی باید منتظر بماند و سخت برای موفقیت های مهم زندگی خود تلاش کند. کودکان باید صبر کنند و هدف گذاری کنند و لذت تلاش برای رسیدن به آنها را تجربه کنند. نه گفتن به کودکان در حال حاضر می تواند ناامید کننده و ناراحت کننده باشد ، اما آنها در نهایت یاد می گیرند که چگونه با این مسئله کنار بیایند.

۶٫ بگذارید مشکلات خودش را حل کند

مهارت حل مسئله یکی از اساسی ترین ویژگی های یک مدیر موفق است. اگر شما به عنوان والدین ، ​​همیشه مشکلات فرزند خود را خودتان حل کنید ، هرگز نمی توانید روی پاهای خود بایستید. کودکانی که همیشه کسی دارند که باید به آنها فکر کند و آنها را نجات دهد ، بدشانسی هایشان را جمع می کند و مسائل را برطرف می کند ، تمام زندگی خود را منتظر می مانند تا شخصی بیاید و کار خود را انجام دهد. رهبران موفق وارد عمل می شوند و مسئولیت پذیر و متعهد هستند.

۷٫ بگذارید گفتار و کردار شما یکی باشد

رهبران واقعی صادق و منصف هستند. آنها کامل نیستند ، اما با انجام آنچه می گویند اعتماد دیگران را جلب می کنند. فرزندان شما نیز می توانند به راحتی این مهارت را کسب کنند ، اما تنها در صورتی که ببینند شما آنچه را که می گویید انجام می دهید. برای واقعی و اصیل بودن ، شما باید در همه زمینه ها صادق باشید ، نه تنها در آنچه می گویید و انجام می دهید ، بلکه در خود واقعی خود نیز صادق باشید. وقتی گفتار و کردار شما یکسان باشد ، هر دو با آنچه ادعا می کنید مطابقت دارد. فرزندان شما این هماهنگی را خواهند دید و انگیزه آن را خواهند داشت.

۸٫ انسانیت خود را نشان دهید

فرزندانتان هر چقدر عصبانی یا ناراحت باشند ، تحت هر شرایطی قهرمان و الگوی آنها هستید. همچنین ممکن است باعث شود شما بخواهید اشتباهات قبلی خود را از فرزندتان پنهان کنید زیرا می ترسید که آنها برای تکرار آنها ترغیب شوند.

اما عکس این درست است. وقتی از او پنهان می کنید که به اندازه هر انسان دیگری آسیب پذیر هستید ، او به خاطر هر اشتباهی که انجام می دهد احساس گناه می کند و فکر می کند تنها کسی است که چنین اشتباهاتی را مرتکب می شود. کودکان برای داشتن مدیران موفق در آینده باید بدانند افرادی که الگوی او هستند خطا پذیر نیستند.

یک مدیر موفق باید بتواند اشتباهات خود را پردازش کند ، از آنها بیاموزد و جلو برود. کودک شما به یک مدل کاملاً طبیعی احتیاج دارد. با تمام خصوصیات یک انسان ، انسان بودن را یاد بگیرید. اگر به او نشان دهید که چگونه نسبت به اشتباهات خود واکنش نشان داده اید ، روش صحیح را به او می آموزید. ما می توانیم فرزندانمان را به رهبران و مدیران موفق و بزرگی تبدیل کنیم ، کافی است هدف آنها را آموزش دهیم و البته طرز فکر و رفتار خود را.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/tuition/successful4-manager4.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *