چگونه به کودکان آموزش نقاشی بدهیم ؟

طراحی یکی از اصول هر کودکی است و والدین باید به آنها آموزش دهند.

 

وقتی هنرمند و کودک نقاشی می کنند ، چیزها را آنگونه که هستند نشان نمی دهند بلکه آنها را همانطور که در ذهن می بینند و همانطور که می بینند بیان می کنند و بدین ترتیب چشم انداز دنیای درونی آنها را آشکار می کنند.

 

اگر زبان تصاویر کودکان را بدانیم ، متوجه خواهیم شد که پشت شکل و ساختار تصاویر چیزهایی از شخصیت کودک پنهان است.

 

درک نقاشی های کودکان و آنچه او می خواهد بیان کند ، برای والدین و مربیان بسیار مهم است ، نه تنها به عنوان یک کنجکاوی خشک و خالی ، بلکه به این دلیل که شناختن او رابطه بین بزرگسالان و کودکان را بهبود می بخشد و پیشرفت می کند و رشد کودک کمک زیادی می کند.

چگونه به کودکان نقاشی یاد بگیریم؟

با برقراری رابطه دوستانه و معنوی با کودک ، بزرگسالان می توانند از او بخواهند که درخت ، حیوان ، خانه ، شخص ، خانواده ، خودش یا هر چیزی که به آن علاقه دارد را بکشد یا رویایی را ترسیم کند ، حتی بدون اینکه شما تحمیل کنید. چیزی

 

علاوه بر شروع تجزیه و تحلیل برخی از موضوعات متداول توسط کودکان ، ما توجه می کنیم که برای اینکه تفسیر نقاشی های کودک کیفیت بهتری داشته باشد ، لازم است به همان تعداد نقاشی و اطلاعات دقیق در مورد زندگی خود فرد استفاده شود تا آنجا که ممکن است. کودک

 

شکل یک مرد
وقتی کودک شکلی انسانی می کشد ، بیش از هر چیز فرم خودش یا برداشت خود از بدن و خواسته هایش را بیان می کند. در واقع ، ارتباطات خاصی بین برخی از خطوط کشیده شده روی مانکن و خصوصیات ذهنی و جسمی کودکی که آن را ترسیم کرده است ، وجود دارد.

 

اگر عروسک کاملاً هماهنگ باشد ، احتمال سازگاری کامل کودک بسیار زیاد است. اگر برعکس ، مانکن ، به عنوان مثال ، در اندازه بسیار کوچک یا در گوشه ای از کاغذ کشیده شده باشد ، به این معنی است که کودک کوتاه تر و پایین تر از دیگران است.

 

اگرچه این دست کم گرفتن از خود در چندین نقاشی کودک ادامه داشته است ، اما نشانگر خجالتی بودن او است ، که می تواند تا حدی ناپدید شود. هنگام نقاشی ، کمبود دست و بازو نیز نشانه عزت نفس پایین و عدم امنیت است.

 

زیرا دست ها و بازوهایی که در تصویر رسم نشده اند همان وسایلی هستند که به کودک امکان می دهند در محیط عمل کند.

 

کودکانی که خود را برتر از دیگران می دانند به عروسک های بزرگ عادت کرده اند. این نوع نقاشی مخصوصاً برای کودکانی است که اختلال روانی دارند یا معمولاً کودکانی با روحیه و حساسیت سریع هستند و همیشه فکر می کنند افسرده شده اند. قضاوت ها

 

بنابراین شکل ساده مانکن ، خواه در میان آلبومی از چیزهای دیگر باشد ، بیانگر خصوصیات جالب شخصیت کودک است.

 

در چنین نقاشی هایی ، کودک با شخصی که آن را نقاشی کرده است هویت می یابد و به همین دلیل مشوار از نقاشی آدماک به عنوان آزمایش فرافکنی استفاده کرد.

 

روش ماشور این است که از کودک می خواهد دو نفر را پشت سر هم بکشد ، دومی از نظر جنسی مخالف اولی است.این دانشمند معتقد است که اولی نماینده کودک است و دومی دومی.

 

مطالعه و مطالعه “مشور” عموماً برای نمادهای اندام و از دیدگاه فرعی ، درباره جزئیات لباس و لباس انجام می شود. او اهمیت زیادی برای مطالعه فرم و تولید در نقاشی ، “اندازه ، خط ، ترکیب” قائل است ، که کمتر قابل تغییر است و اساس سبک نقاشی را تشکیل می دهد.

چگونه به کودکان نقاشی یاد بگیریم؟

در زیر خلاصه ای از نمادهای اصلی اندام ها آورده شده است:

 

فصل:

این مرکز شخصیت و قدرت فکری و هوشی است و عامل اصلی بررسی فشار داخلی است. کودکان همیشه سرهای بزرگ می کشند ، اما اگر سر خیلی بزرگ باشد ، نشان می دهد که “من” کودک بیش از حد طبیعی است.

شخص:

از آنجا که بسیار مهم است ، اغلب خودش را می کشد. کودکان پرخاشگر با جزئیات جزئیات را ترسیم می کنند ، در حالی که کودکان خجالتی جزئیات را نادیده می گیرند و فقط دایره صورت را می کشند و بندرت صورت را از نیمرخ می کشند.

 

دهان و دندان:

این می تواند نیاز به غذا را نشان دهد و همچنین می تواند به معنی پرخاشگری باشد. لب های بسته ، فشار و فشار را نشان می دهند و چانه نمادی از قدرت مردانه است.

 

چشم ها:

آنها دنیای درون هنرمند و اجتماعی بودن او را نشان می دهند. کودکان خردسال چشمان خود را در حالت وحشی و درنده نقاشی می کنند.

 

دست ها و بازوها:

در مرحله اول زندگی کودک برای آگاهی از محیط زیاد استفاده می شود ، در مرحله بعدی به عنوان توسعه “من” و سازگاری اجتماعی استفاده می شود. کودکان ضعیف و درون گرا اغلب پا به مانکن نمی گذارند یا آن را به صورت نشسته نقاشی نمی کنند.

 

بالا:

اگر او لاغر باشد ، این نشان می دهد که کودک از بدن خود راضی نیست و یا از افزایش وزن می ترسد.در موارد دیگر ، بالاتنه بدن نازک ممکن است نشان دهنده ضعف جسمی واقعی باشد.

 

سایه زنی:

در بعضی از قسمت های بدن این همیشه نشانه ای از وجود مشکل در قسمت های سایه دار است.

 

اگر کودک از ناتوانی جسمی رنج می برد ، اندام معیوب همیشه به وضوح مشخص می شود. به عنوان مثال ، یک کودک ناشنوا همیشه گوش را به طور واضح و دقیق در هر زمان رنگ می کند.

 

با شروع بزرگسالی ، مانکن های بدن کمتر محبوب می شوند و نقاشی های بزرگسالان با “جمع شدن نسبی سر و رشد شانه ها” و همچنین جزئیات خوشمزه تر لباس مجعول در اندازه کامل ظاهر می شوند.

 

برای بررسی و ارزیابی نقاشی های ارقام – مانند هر شی object دیگر – وابستگی فرهنگی کودک باید همیشه مشخص شود. زیرا این می تواند چیزی باشد که در یک محیط فرهنگی کاملاً طبیعی و در شرایط دیگر نشانه ای از یک مسئله باشد.

 

نشان دادن حرکت در تصویر نشان دهنده هوش کودک است ، اما تصاویری که در آن بدن انسان نشان داده می شود نیز معنایی عاطفی دارد و امنیت و سازگاری اجتماعی کودکان را نشان می دهد.

 

بدن صاف و خشک معمولاً توسط کودکان خجالتی ، پرخاشگر یا کوچکتر که در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند ، کشیده می شود.

چگونه به کودکان آموزش نقاشی بدهیم ؟

کودکان غمگین شکل های مانکن ها را با دقت بسیار زیاد می کشند و مناسب بودن متفاوت را کاملاً مشاهده می کنند. کودکانی که بسیار تخیل دارند و به بدن خود بسیار توجه می کنند ، اعضای مختلف عروسک را در یک حالت زنده و شاد رنگ می کنند.

 

در نقاشی هایی که فرد کاری را انجام می دهد ، غالباً بخشی از بدن که کار را انجام می دهد بیشتر به کودک متمرکز شده است و سایر قسمت ها از اهمیت کمتری برخوردار هستند.

 

یکی از انواع نقاشی های بدن انسان ، عکس گرفتن از خود است و این نوع شبیه نقاشی دیگران است ، اما تفاوت در این است که در نوع اول کودک کاملاً از گرفتن عکس آگاه است.

 

این آگاهی می تواند قدرت سازوکار دفاع شخصی را تقویت کرده و به هنرمند تصوری از خود ببخشد ، که کمال مطلوب اوست ، نه تصویر واقعی او.

 

تصویر پادشاه را به عنوان “پدر مورد نظر” ، ملکه را به عنوان “مادر مورد نظر” ، جادوگر “مادر” ، شاهزاده “خود” و شخصیت های دیگر مانند فضانوردان ، کارآگاهان ، سارقان و

 

بهترین راه برای تشخیص نمادها از کودک این است که از او بخواهید رویایی را در تصویر بکشد و سپس آن را توضیح دهد. و کودکان هم سن و سال یکدیگر را می کشند.

 

در بیشتر مواقع ، گروه هایی از کودکان در حال بازی نشان داده می شوند. وقتی کودک این نوع نقاشی را می کشد ، ناگزیر موقعیت واقعی خود و همچنین رابطه خود را با دیگران در گروه تعیین می کند. اگر کودک بین گروه یا دایره کشیده شود ، معنای متفاوتی دارد.

 

ناسازگاری ها اغلب در خارج از گروه یا به تنهایی استخراج می شوند. برای ترغیب کودکان به انجام این نوع نقاشی ، می توان به آنها گفت که در مورد همبازیانی که دوست دارند با آنها بازی کنند فکر کنند و شکل هر بازیکن را ترسیم کنند.

چگونه به کودکان نقاشی یاد بگیریم؟

نقاشی رویایی
کودکی که به انجام کاری یا در یک محیط خاص عادت کرده است ، به نوعی خواسته های او را برآورده می کند یا موقعیت هایی را که او را می ترساند ، در قالب یک تصویر به ارمغان می آورد.

 

خود کودک نمی داند که خواسته ها و ترس های خود را از این طریق ابراز می کند ، اما درست مانند وقتی که بازی می کند ، با تصور موقعیت های درگیری ، در واقع با فشار درونی و عاطفی مشکل خود را کاهش می دهد.

 

کودک در نقاشی های خود داوطلبانه و به روشی خاص و شگفت انگیز مواردی را در نقاشی های خود نشان می دهد که دوست دارد ، دوست دارد یا از آنها می ترسد ، اما غالباً وقتی خیلی مضطرب است یا در مورد شخصیت های داستان احساس گناه می کند. از داستانهایی که می داند استفاده می کند

 

به عنوان مثال ، رسم تصویر شاه به عنوان “پدر مورد نظر” ، ملکه به عنوان “مادر مورد نظر” ، جادوگر “مادر” ، شاهزاده “خود” و شخصیت های دیگر مانند فضانورد ، کارآگاه ، دزد و …

 

بهترین راه برای تشخیص نمادها از کودک این است که از او بخواهید رویایی بکشد و سپس آن را توضیح دهد.

 

کودک این کار را به راحتی انجام می دهد زیرا مسئله خواب و خواب است و کودک مسئولیتی محسوب نمی شود. ترسیم رویاها می تواند ترس و خواسته کودک را بیان کند. به عنوان مثال ، میل به قدرت ، که ناشی از احساسات خود فرد است

منبع:
https://www.talab.org/psychology/child-psychology/کودکان-آموزش-نقاشی.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *