چگونه در روزهای سخت قوی تر زندگی کنیم

چرا بعضی از افراد چالش ها و دشواری های زندگی را می پذیرند و با آنها کنار می آیند ، در حالی که دیگران سریعاً در مقابل مشکلات تسلیم می شوند؟ کلید مقابله با مشکلات صبر است. صبر مهارتی است که می توانید یاد بگیرید.
“آنچه شما را نمی کشد ، شما را قویتر می کند.” موقعیت مناسب، جایگاه

 

زندگی می تواند ما را با سختی ها و حوادث خود غافلگیر کند و اغلب به نظر می رسد که همه بلاها ناگهانی و همزمان ظاهر می شوند و می توانند این احساس را به ما بدهند که این طوفان وحشتناک هرگز پایان نخواهد یافت اما اگر بیاموزیم که چگونه با درد و سختی کنار بیاییم و اجازه ندهیم ذهنمان شروع به ایجاد سناریوهای ترسناک کند ، به جای تسلیم شدن و ناامید شدن و پیروزی ، می توانیم گشت و گذار و زنده ماندن را یاد بگیریم.

 

همه اینها به عزت نفس و توانایی شما نه تنها در نجات ، بلکه در رشد و شکوفایی شما نیز بستگی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه عناصر سازنده ای را برای کاهش ترس خود لازم دارید و به توانایی خود برای غلبه بر هر چالش در زندگی ایمان دارید.

 

راه های تقویت در زندگی

 

به چیزهایی که دارید فکر کنید ، نه به آنچه ندارید.

شما همان چیزی هستید که هستید و همان چیزهایی را دارید که اکنون دارید. نمی تواند بد باشد ، زیرا اگر غیر از این بود ، اکنون نمی توانستید این مقاله را بخوانید. یافتن اندیشه مثبتی که به شما انگیزه و انگیزه می دهد تا در زندگی پیش بروید بسیار مهم است. به این ایده پایبند باشید و روی آن تمرکز کنید. ممکن است فکر کنید کم دارید یا هیچ چیز ندارید ، اما ذهنی دارید که می تواند انگیزه شما باشد. این برای حرکت رو به جلو در زندگی کافی است.

 

چگونه در روزهای سخت قوی تر زندگی کنیم

هرچه زودتر این را بپذیرید ، زودتر می توانید به زندگی ادامه دهید. هیچ وقت نمی توانید ۱۰۰٪ مطمئن باشید که کاری موثر است اما می توانید ۱۰۰٪ مطمئن باشید که اگر کاری انجام ندهید هیچ تاثیری نخواهد داشت. انجام کاری ، حتی اگر اشتباه باشد ، بسیار موثرتر از هیچ کاری نیست. بنابراین ، از منطقه راحتی خود خارج شوید و سعی کنید. یا موفق می شوید یا یک درس زندگی می آموزید. در هر دو مورد برنده خواهید شد.

 

قوی باش تا در زندگی قویتر باشی
راه های قوی تر ماندن در زندگی

 

مشکل خود را بزرگتر از آنچه هست نکنید.

شما نباید اجازه دهید یک ابر سیاه کل آسمان شما را بپوشاند. خورشید دائماً به بخشی از زندگی شما می تابد. بعضی اوقات باید احساسات خود را فراموش کنید و به آنچه لایق آن هستید فکر کنید.

 

بگذارید درد و لذت با هم زندگی کنند

هیچ کس دوست ندارد بیست و چهار ساعت در روز ، هفت روز در هفته بیمار شود یا رنج ببرد ، بنابراین دوری از هر چیزی که شما را نگران می کند چیز بدی نیست. حتی در سخت ترین شرایط نیز لحظات لذت بخشی وجود دارد. آیا به دکتر می روید و می ترسید؟ از دوستی بخواهید که شما را همراهی کند و ترتیب آن را بدهد که بعد از آن با هم قدم بزنید ، چیزی بخورید ، به خرید بروید یا به سینما بروید یا کار دیگری انجام دهید که روحیه شما را بالا ببرد و احساس خوبی به شما بدهد.

 

اگر بعد از جدایی دوران سختی را پشت سر می گذارید و حتی می توانید به سختی لبخند بزنید ، منتظر نمانید تا زمان رنج شما کاملاً تمام شود تا به زندگی عادی برگردد ، کاری کنید که از خانه خارج شوید و به فعالیت بپردازید. در عرض چند ساعت هر کاری که می خواهید انجام دهید ، به کتابفروشی ها بروید ، یک فیلم کمدی تماشا کنید یا یک سفر یک روزه داشته باشید. این بدان معنا نیست که شما بدون درد هستید یا مشکلات را انکار می کنید ، بلکه چند ساعت استراحت کنید و با کمی سرگرمی و سرگرمی انرژی خود را شارژ کنید.

 

رنج بردن به روشی عجیب می تواند حس قدردانی ما را برای لحظات شادی و لذت تعمیق بخشد. گویی همه احساسات ما با درک احساسی جدید تقویت می شوند و می توانیم نعمت ها و داشته های زندگی خود را ببینیم و تحسین کنیم و برای بهبود اوضاع انگیزه آنها را بگیریم. زندگی هرگز تجربه یک طیف یکنواخت از احساسات نیست ، اما شادی و غم در کنار ما حرکت می کند.

شما نمی توانید شرایطی را که مسئولیت آن را نمی پذیرید تغییر دهید

زیگموند فروید گفت: “بیشتر مردم واقعاً آزادی را نمی خواهند زیرا آزادی به مسئولیت نیاز دارد و بیشتر مردم از مسئولیت می ترسند.” اینجوری نباشیم وقتی دیگران را به خاطر آنچه برای ما اتفاق افتاده سرزنش می کنیم ، از مسئولیت پذیری اجتناب می کنیم.

 

اشتباه نکنید ، قیمت خوشبختی مسئولیت است. به محض اینکه دیگر مسئولیت مردم و چیزهای دیگر را برای خوشبختی خود متوقف کنیم ، خوشحال و شاد خواهیم شد. اگر اکنون غمگین هستیم ، تقصیر شخص دیگری نیست.

هر مسئله را به عنوان تکالیف در نظر بگیرید. از خود بپرسید: “این وضعیت به من چه می آموزد؟” هر موقعیتی در زندگی ما عبرت دارد. برخی از این دروس عبارتند از: قویتر باشید. با وضوح بیشتری ارتباط برقرار کنید. به غریزه خود اعتماد کنید. ابراز عشق کنید. متاسفم. شما می دانید چه وقت فراموش کنید. چیز جدیدی را امتحان کن.

 

از افراد منفی دور باشید. هر زمان که نکات منفی را از زندگی خارج کنید ، جای مثبت وجود دارد. زندگی خیلی کوتاه است تا بخواهید با افرادی بگذرانید که خوشبختی و لذت شما را از بین می برند. از افراد منفی دور باشید زیرا آنها عزت نفس و اعتماد به نفس شما را از بین می برند. با افراد مثبتی که بهترین ها را در شما می بینند درگیر شوید.

 

چگونه در روزهای سخت قوی تر زندگی کنیم

 

تو تنها نیستی. همه مشکلاتی دارند.

شما نمی توانید بخوابید زیرا نگران یک دوست هستید. مهر و موم کردن بعد از اینکه شخصی شما را ناراحت کرد سخت است. این منطقی نبود زیرا هیچ کس آنقدر شما را دوست نداشت که با شما بماند. ترس از امتحان چیز جدید از ترس شکست. هیچ یک از اینها به معنای دیوانه یا بی تأثیر بودن شما نیست. این فقط به این معنی است که شما یک انسان هستید و مانند افراد دیگر برای انجام این کار به کمی وقت نیاز دارید. تو تنها نیستی. به همان اندازه که از موقعیتی که در آن قرار دارید احساس ترس و ناراحتی می کنید ، بسیاری دیگر مانند شما آنجا هستند.

 

بزرگترین ترس ما اصلاً وجود ندارد

وقتی زندگی دشوار می شود ، دنبال کردن قلب ما دشوار است و یک قدم جلوتر می رود ، اما بدتر از آن ، اجازه می دهیم دروغ ترس ما را متوقف کند. اگرچه ترس می تواند بیش از هر نیروی دیگر در جهان ترسناک باشد و مردم را تسخیر کند ، اما آنقدرها که به نظر می رسد قدرت ندارد. ترس به همان میزانی است که شعور ما اجازه می دهد. هنوز هم می توانیم شرایط را کنترل کنیم.

 

نکته اصلی این است که ترسهایمان را بشناسیم و مستقیماً با آنها کنار بیاییم. ما باید سخت کار کنیم تا حرف او را بدهیم. زیرا اگر این کار را نکنیم ، در معرض حملات ترس در آینده قرار خواهیم گرفت. زیرا ما هرگز برخورد مطلوبی با حریف خود نداشته ایم.

 

اگر با ترس خود روبرو شویم ، می توانیم آن را لعنت کنیم. شجاع باش! و به یاد داشته باشید ، شجاعت به معنای نترسیدن نیست ، شجاعت به این معنی است که اجازه ندهیم ترس در زندگی ما دخالت کند.

منبع:
https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/stronger8-hard-days.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *