چگونه فرد رک گویی باشیم

صراحت به عنوان یک صفت مطلوب در نظر گرفته می شود. به طور کلی ، بسیاری از افراد به داشتن چنین صفتی افتخار می کنند. اما گاهی اوقات مردم به اشتباه فکر می کنند رفتار بی ادبانه آنها کاملاً صریح است. صراحت با بی ادبی متفاوت است. عدم وضوح گفتار می تواند منجر به سوings تفاهم و عدم صمیمیت شود. در هر رابطه ای ، صراحت به شما کمک می کند تا موثرتر عمل کنید. اما برای بهره مندی از مزایای گشودگی باید تفاوت بین بی ادبی و بی ادبی را بدانید. برای اینکه باز بودن یکی از ویژگی های شما باشد ، برای ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

صراحت را تصدیق کنید

صادق بودن یعنی صادق بودن. یک فرد صادق کسی است که به وضوح و صریح در مورد عقاید و احساسات خود صحبت کند. چنین شخصی بدون ایجاد تنش و ناراحتی در دیگران یا بی ادبانه جلوه دادن دیدگاههای خود در مورد موضوعات مختلف و دستیابی به اهداف و نیازهای خود.

صادقانه در واقع این شهامت را دارد که جرات گفتن حقیقت را دارد. یک فرد صادق می تواند به راحتی در مورد مسائل مربوط به خودش اظهار نظر کند. به عنوان مثال ، صریحاً بگویید که او این غذا را دوست ندارد یا به راحتی نظر خود را در مورد سیاست ابراز می کند. یک فرد صادق در زندگی صداقت زیادی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت صداقت در زندگی کلیک کنید.

حد صداقت و بی ادبی

ندانستن مرزهای بین گشودگی و بی ادبی اغلب مشکل ساز خواهد شد. دیگر صحبت آزادانه در مورد موضوعات مختلف به گونه ای نیست که دیگران را آزرده خاطر کند. برای درک بهتر مرز بین گشودگی و بی ادبی ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

فرد صادق است و در مورد مسائل مربوط به دیگران اظهارنظر نمی کند.
صحبت صریح در مورد مشکلات دیگران به معنای گشودگی نیست.
فرد باز وقتی که از او خواسته شد نظر بدهد صادقانه نظر خود را بیان می کند.
سخنان ناشایست و ناپسند توهین آمیز نشانه گشودگی نیست.
افراد نامزد به پیامدها و پیامدهای سخنان خود بر دیگران توجه می کنند.
به عنوان مثال ، بیان چاقی فرد به گونه ای که برای او آزار دهنده باشد ، نشانه گشودگی نیست. برای شناسایی چنین صفتی در خود لازم است به خودآگاهی برسید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های خودآگاهی کلیک کنید.

فواید گشودگی

صراحت می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. از جمله مزایای باز بودن موارد زیر است:

– فرد صریح مواضع روشنی در مقابل دیگران دارد. شفاف سازی موقعیت ها باعث می شود دیگران به سلیقه ، عقاید و حریم خصوصی شما احترام بگذارند و آگاهانه یا ندانسته به دنبال نقض حریم خصوصی شما نباشند.

از تحمیل بسیاری از موارد به شما جلوگیری می شود. به عنوان مثال ، اگر نمی خواهید بیرون بروید و یکی از دوستانتان به شما پیشنهاد بیرون رفتن می دهد ، می توانید نه بگویید تا شما را با اکراه بیرون نرود. مقاله بگو نه

فرد رک و صریح تصویری واضح از خود برای دیگران ایجاد می کند. دیگران به راحتی می دانند چگونه با شما رفتار کنند و آنچه واقعاً دوست دارید.

گشودگی مکالمه را باز نگه می دارد و آنچه را که انتظار دارم به دیگران منتقل می کند و هر اندازه که بیان آن برای من راحت باشد ، می توانید در بیان خواسته های خود راحت باشید.

گشودگی اعتماد بین فردی به روابط را افزایش می دهد. در حقیقت ، دیگران می دانند که شما صادق هستید و واکنش نشان می دهید. این میزان انتظار شما برای رفتار شما را افزایش می دهد.

پیامدهای صادق نبودن

فردی که نمی تواند صادق باشد می تواند از مشکلات زیر رنج ببرد:

۱٫ احساس عدم تأمین نیازها

ابراز خواسته ها ، نیازها و دستیابی به آنها از حقوق اساسی هر انسانی است. معمولاً افرادی که صادق نیستند ، از عزت نفس پایینی برخوردارند یا برای بیان نیازهای خود ارزش کافی ندارند تا دیگران بتوانند به آنها احترام بگذارند. در نتیجه ، او احساس ناامیدی می کند. در طولانی مدت ، او علائم افسردگی را تجربه می کند. برای شناسایی علائم افسردگی کلیک کنید.

چگونه فرد رک گویی باشیم

۲٫ عدم رضایت از خود

شخصی که صادق نباشد نمی تواند صراحت خود را ابراز کند و از بسیاری جهات مطابق خواسته دیگران رفتار می کند. چنین شخصی از آنچه هست فاصله می گیرد و کم کم از خودش ناراضی می شود یا حتی متنفر می شود.

۳٫ از دیگران انتظار داشته باشید

شخصی که دائما مطابق خواسته های دیگران رفتار می کند نیز این انتظار را افزایش می دهد که دیگران مطابق خواسته های او عمل کنند. اما اگر او نتواند خواسته های خود را به روشنی بیان کند ، دیگران انتظارات او را نمی دانند و در نتیجه او به خواسته خود نمی رسد.

۴٫ انفجار خشم

فرد وقتی با شکست روبرو می شود احساس خشم زیادی می کند. از طرف دیگر ، چون اعتماد به نفس پایینی دارد و نمی تواند به دیگران نه بگوید ، همیشه عصبانیت خود را پنهان و سرکوب می کند. اما این عصبانیت سرکوب شده خود را در جایی انفجاری نشان می دهد و شخص را آزار می دهد. عدم رعایت قوانین همچنین منجر به افزایش سطح نارضایتی از زندگی ، ازدواج ، دوستی و خانواده می شود.

چگونه می توانم فردی صادق باشم؟

از جمله روشهای موثر برای یادگیری مهارتهای صداقت موارد زیر است:

گشودگی در افراد به عزت نفس آنها مربوط است. بنابراین با افزایش عزت نفس می توان به این ویژگی دست یافت. برای بالا بردن اعتماد به نفس خود اینجا را کلیک کنید.

صادقانه بگویم ، با تمرینات رفتاری کوچک مانند اظهار نظر در جمع های دوستانه و خانوادگی شروع کنید و به تدریج دامنه را گسترش دهید.

یادگیری مهارت های جسارت و تسلط بر روابطی که به دست می آورند ، راهکارهای عملی هستند که به فرد کمک می کنند تا این ویژگی را بدست آورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شجاعت کلیک کنید.

سوالات متداول

پیامدهای صادق بودن بیش از حد چیست؟

بین بی ادبی و بی ادبی تفاوتی نیست. خیلی رک و صریح بیانگر دیگران است و روابط شما با دیگران را مختل می کند. دادن نظرات مخرب درباره هر چیز کوچکی دیگران را آزار می دهد. مهم نیست چقدر حرف شما درست است.

راستش خوب است؟

همانطور که اشاره کردیم ، صداقت اگر با بی ادبی همراه نباشد ، فواید بسیاری برای افراد دارد. صادق بودن باعث می شود دیگران بفهمند شما چه می خواهید. شما همچنین با صداقت صداقت و حسن نیت خود را به دیگران نشان دهید

منبع:
https://honarehzendegi.com/fa/رک-بودن-یا-گستاخی

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *