چگونه مادر شوهر یا مادر زن خوبی باشیم؟

رابطه مادر شوهر با عروس / رابطه مادر شوهر با داماد

پس از انتخاب فرزند برای ازدواج ، عضوی جدید وارد خانواده می شود که ممکن است فرهنگ دیگری داشته باشد. این عامل در روابط با خانواده همسر به ویژه با مادر شوهر مشکلاتی ایجاد می کند. زیرا مادران بیشتر نگران فرزند خود هستند و آن را بیشتر بیان می کنند.

 

در بسیاری از موارد ، مادران می خواهند زندگی کودک خود را به سمت خوشبختی سوق دهند ، اما عروس یا داماد برداشت متفاوتی از این رفتار دارند و آن را دخالت نامناسب ، احساس بی اعتمادی و خصومت و برهم زدن زندگی مشترک خود می دانند. بنابراین ، برای داشتن رابطه خوب با عروس یا داماد ، باید سیاست های یک مادر شوهر یا مادر شوهر خوب را یاد بگیرید و به فرصت ها و معایب رفتار خود به عنوان مادر توجه کنید – مادر شوهر یا مادرشوهر

 

ویژگی های یک مادر شوهر خوب

مادر شوهر خوب ، عروس ، مادر شوهر خوب
چگونه می توانم یک مادر / شوهر خوب باشم؟

 

– قبل از اعتراض به صفات مثبت او نگاه کنید

قبل از برجسته سازی نقاط ضعف ، به دنبال نقاط قوت و ضعف باشید. فرزند شما دوست دارد از شوهرش تعریف کند زیرا او تأیید شما را می خواهد. تأیید شما برای آنها بیش از هر هدیه ای ارزشمند است. آنها سعی می کنند به شما نشان دهند که توانسته اند خود را برای یک زندگی موفق آماده کنند.

 

– محرمانه بودن آنها را بسنجید

به فرزندان خود اطلاع ندهید. به یاد داشته باشید که خانه آنها حریم خصوصی آنها است ، بنابراین آنها حق دارند قوانینی برای آنها وضع کنند و از شما بخواهند که از آنها اطاعت کنید ، بنابراین حتی از سر دلسوزی سعی در تغییر قوانین آنها نکنید بلکه آنها را دنبال کنید.

 

“اصرار نکنید که آنها شما را مادر صدا می کنند.”

عروس یا داماد نیازی نیست شما را مادر بنامند. این را نباید به آنها تحمیل کنید ، فقط اگر با میل و رغبت انجام شود ارزشش را دارد.

 

“اصرار به بچه دار شدن نکنید.”

همه والدین دوست دارند نوه های خود را ببینند. مادرشوهر غالباً نسبت به مادرشوهر نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری دارد و اغلب دیده می شود که مادر شوهر فشار زیادی به عروس و پسرش برای بچه دار شدن می آورد.

چگونه مادر شوهر یا مادر زن خوبی باشیم؟

“بدون اطلاع به خانه آنها نرو”.

فرزند شما و خانه همسر او مصونیت اوست و تحت هیچ شرایطی نباید بدون اطلاع قبلی به خانه او بروید. شما باید به حریم خصوصی آنها احترام بگذارید و قبل از بازگشت به خانه آنها را مطلع کنید.

 

– برای کودک خود مشکلی ایجاد نکنید

گاهی ممکن است مادر شوهر یا مادر شوهر با عروس یا داماد مشکل داشته باشند. در این موارد بهتر است این مشکل را با عروس یا داماد خود حل کنید و از تربیت آن با فرزند خود خودداری کنید. اگر با فرزند خود مشكل داشته باشید ، نه تنها به حل آن كمك نمی كند ، بلكه رابطه شما با كودك از هم می پاشد.
چاپ ، تبلیغات و عکاسی ، تبلیغات

 

– رفتار منفعلانه و پرخاشگرانه نیست

هر مسئله فقط یک راه حل دارد: صحبت کردن. وقتی با عروس یا داماد مشکلی دارید ، عصبانی بودن ، سکوت ، زایمان نکردن یا آزار دهنده بودن هیچ کمکی نمی کند. بهترین کار این است که صحبت کنید و موضوع را مطرح کنید.

 

“فراموش نکنید که تشکر کنید.”

عروس یا داماد در قبال شما هیچ تعهدی ندارند. اگر آنها کاری را برای شما انجام می دهند ، به این دلیل نیست که این وظیفه آنهاست ، بلکه به دلیل اینکه قدر آن را می دانند ، این نکته را به خاطر بسپارید و وقتی کاری برای شما انجام می دهند ، برای شماست. آنها برای شما غذا تهیه می کنند یا گل می خرند ، حتماً از آنها تشکر کنید. این ساده ترین راه برای نشان دادن این است که شما نیز از آنها قدردانی می کنید.

 

– انتظارات نامعقول نداشته باشید

انتظار نداشته باشید که آنها تمام روزهای خاص و تعطیلات را با شما بگذرانند. شما ممکن است بخواهید تعطیلات و تمام روزهای خاص را با همه اعضای خانواده بگذرانید ، این یک خواسته کاملا طبیعی است. اما به یاد داشته باشید که فرزندان شما نیز یک خانواده دارند. اگر آنها در تعطیلات یا سال نو تصمیم به سفر گرفتند ، به یاد داشته باشید که این یک تصمیم مشترک است و این حق طبیعی آنها خواهد بود.

 

– در تربیت نوه های خود دخالت نکنید

شما ممکن است برای فرزندانتان مادر بزرگی باشید ، ممکن است بخواهید تجربه والدین خود را با آنها به اشتراک بگذارید. اما فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که آنها از شما بخواهند.

 

“در مورد آنها شایعه نکنید.”

هر چقدر از عروس یا داماد خود ناراحت و عصبانی باشید ، در این باره با کسی صحبت نکنید و در این مورد شایعه نکنید. اتفاقی که بین شما می افتد ، دلیلی ندارد که افراد خارج از خانواده در مورد آن بدانند. همچنین اگر این کلمات به عروس یا داماد شما برسد ، مشکل بیشتر خواهد شد. فقط با شخصی که در حال حاضر با او مشکل دارید صحبت کنید.

 

– در نظافت و نظم منزل آنها دخالت نکنید

بسیاری از مادر شوهرها به نظافت منزل عروس خود حساس هستند و گاهی اوقات می توانند عروس خود را در این مورد هشدار دهند. اگرچه این جای تأسف دارد؛ اما باید بدانید که عروس و دامادهای شما خانواده مستقلی هستند و خانواده آنها به آنها بستگی دارد.

منبع:
https://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/good1-husband-mother.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مقاله بیشتر در مورد طول دهانه رحم و اندازه طبیعی می خوانید. نکته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *