ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه [+۱۹۰ مدل سوپر خفن]

به‌نظر خیلی ساده می‌رسد، رو به دوربین می‌ایستید، لبخند می‌زنید و عکس می‌گیرید؛ اما اکثر اوقات از نتیجه راضی نیستید. اشکال کار کجاست؟ همه جواب‌ها به یک نقطه ختم می‌شود: ژست مناسب. آنچه که عکس‌‌های پرتره یک عکاس حرفه‌ای را از عکاسان آماتور متمایز می‌کند، ژست‌هایی است که سوژه‌های آن‌ها گرفته‌اند. اینجا ما نکات لازم را گفتیم و بیش از ۱۰۰ ژست عکاسی دخترانه را معرفی کردیم.

بهترین ژست عکاسی دخترانه
بیش از ۱۰۰ ژست عکاسی دخترانه جدید در انواع موقعیت‌ها [۲۰۲۱]

ابتدا نکاتی در رابطه با ژست‌های عکاسی را بررسی کرده سپس تعدادی ژست عکاسی دخترانه را مرور می‌کنیم.

هنگام کادر‌بندی به تصویر راهنمای زیر توجه کنید. بطور کلی از قطع تصویر در نواحی مفصلی خودداری کنید. خطوط قرمز رنگ در تصویر زیر نواحی ممنوعه قطع تصویر و نواحی سبزرنگ نواحی مجاز برای برش تصویر هستند.

ژست‌های عمومی عکاسی دخترانه

بهترین ژست‌های عکاسی هنگامی بخوبی ثبت می‌شوند که سوژه احساس آرامش کند زیرا فقط در این حالت است که شخصیت و و روحیات سوژه نمایان می‌شود. چند تکنیک ساده که ممکن است از قبل نیز با آن‌ها آشنا باشید به شرح زیر هستند:

ژست تکیه دادن

بهترین روش برای کاهش استرس سوژه این است که از وی بخواهید به دیوار یا چیزی مشابه، تکیه کند. این ژست شروع مناسبی برای یک جلسه عکاسی است. اگر محل تکیه دادن یک دیوار است بهتر است دارای بافت و رنگ قوی باشد. تکیه دادن می‌تواند در حالت نشسته نیز انجام شود که همانند تصویر فوق یک پا بصورت جمع شده و پای دیگر کاملاً کشیده است.

ژست ایستادن

ژست عکاسی دخترانه

ممکن است در مکان عکاسی جای مناسبی برای تکیه دادن وجود نداشته باشد. در این حالت لازم است فکری برای دست‌های سوژه بکنید. از گذاشتن دست در جیب تا گرفتن شاخه‌های آویزان یک درخت.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: عکس فیک دخترونه

ژست نشستن

نشستن یکی از آن ژست‌هایی که پتانسل زیادی ایجاد می‌کند. یک ژست متداول نشستن دخترانه، خم کردن یک زانو به بالا و گرفتن آن با هر دو دست است.

بهترین و جدیدترین ژست های عکاسی دخترانه

در این بخش به ژست‌های عکاسی دخترانه در موقعیت‌های خاص می‌پردازیم. از این ژست‌ها می‌توانید در عکاسی روزمره استفاده کرده و کیفیت عکس‌های خود را ارتقاء دهید.

۱. ژست عکس دخترانه سلفی

شاید هیچ ژستی آسان‌تر از ژست عکس سلفی نباشد. تنها مشکلی که در عکس‌های سلفی وجود دارد این است که طبیعی به‌نظر نمی‌رسند. سعی کنید خودتان باشید و از ژست‌های تحمیلی پرهیز کنید. یک لبخند ساده می‌تواند حس خوبی ایجاد کند. همچنین سعی کنید زوایای مختلف را امتحان کنید. ژست‌های از پایین به سمت بالا  جذابیت خاصی دارند. در دست گرفتن گوشی نیز طرفداران خاص خودش را دارد.  در برخی ژست‌های سلفی، نگاه کردن مستقیم به دوربین نه تنها اشکالی ندارد بلکه به جذابیت سوژه اضافه می‌کند.

 

۲. ژست عکس دخترانه باحجاب

برای آن دسته از دخترانی که دوست دارند با حجاب ژست بگیرند نیز ژست‌های متنوعی وجود دارد. در برخی از این ژست‌ها می‌توانید با در دست گرفتن قسمتی از روسری و کمی چرخش سر، ژست زیبایی بگیرید. یک ژست زیبای دیگر پوشاندن قسمتی از چهره با روسری است به‌گونه‌ای که تاکید بر روی چشمان باشد. همچنین ژست گرفتن ایستاده در مکان‌های مذهبی و تاریخی نیز می‌تواند جذاب باشد.  نگاه غیر مستقیم یا از ورای شانه را تجربه کنید.

 

۳. ژست عکس دخترانه لاکچری

ژست گرفتن برای ایجاد یک حس لاکچری معمولاً به دو عامل پوشش لباس و مکان عکسبرداری بستگی دارد. راحت‌ترین ژست عکاسی دخترانه لاکچری، عکس گرفتن با اتومبیل‌های لوکس است. لباس‌های فاخر و مارک‌دار و میکاپ نسبتاً برجسته برای ژست‌های لاکچری لازم هستند. توجه داشته باشید ژست‌های لاکچری سن سوژه را افزایش می‌دهند.

 

۴. ژست عکاسی دخترانه در آتلیه

اهمیت ژست مناسب در عکاسی آتلیه‌ای بسیار زیاد است و به نحوی اساس عکاسی آتلیه‌ای بر ژست است. این تخصص عکاسان فشن و مُد در شناخت بدن سوژه و طراحی ژست مناسب سوژه است که کار آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. در آتلیه می‌توانید ژست‌های مختلف را اجرا کنید. استفاده از پس‌زمینه‌های ساده طرفداران زیادی دارد.

ژست‌های نشسته اعم از نشستن بر روی زمین یا بر روی صندلی، برای عکس‌های دخترانه کاملاً مناسبند. اگر بصورت ایستاده ژست می‌گیرید می‌توانید بدن را به سمت عقب خم کرده یا بصورت نیم رخ ژست بگیرید. یک تکنیک زیبا، عکاسی بصورت High Key است.

در این تکنیک نورپردازی بصورت گسترده انجام شده و همه چیز در هاله‌ای از نور سفید غرق می‌شود. ژست‌های High Key بر معصومیت سوژه تاکید دارند.

۵. ژست عکس تولد دخترانه

مراسمی مثل جشن تولد موقعیتی مناسب برای عکاسی با ژست‌های مختلف است. آنچه که باید در‌نظر گرفت حس شادی و خوشحالی در تمام ژست‌های تولد است. علاوه بر ژست‌های معمول، ژست‌های هنگام فوت کردن شمع‌ها یا در دست گرفتن کیک تولد و کادوها به شکلی آزاد و شاد می‌توانند عکس‌های خاطره‌انگیزی ایجاد کنند.

 

۶. ژست عکاسی دخترانه در خانه

اگرچه عکاسی در محیط‌های بسته مانند خانه ممکن است آزادی ژست گرفتن را محدود کند اما با چند ترفند ساده می توانید ژست‌های بی‌نظیری در محیط خانه بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید بر روی تخت دراز کشیده و به دوربین هم سطح با چشمان خود نگاه کنید. تکیه دادن سر بر روی کاناپه نیز یک ژست جذاب است.

اگر در خانه پلکان دارید موقعیت بسیار خوبی برای ژست‌های خلاقانه از نوع نشستن یا تکیه دادن در اختیار شماست، همچنین از ژست‌های نشستن بر روی صندلی و مبل البته به صورت غیر متعارف نیز غافل نشوید. اما اوج خلاقیت در استفاده از نورهای پنجره است تا ژست‌هایی خاص و زیبا بگیرید.

۷. ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

آنچه که یک گشت و گذار عادی در طبیعت را خاطره‌انگیز می‌کند، عکاسی در طبیعت است. دفعه بعد که به طبیعت قدم گذاشتید از ژست‌های پیشنهادی ما استفاده کنید. ژست‌های تمام قد در کنار درختان یا در راه‌های جنگلی می‌تواند شروع خوبی باشد. آرامش خود را با ژست‌های نشسته در میان گل‌ها یا در حالت تکیه دادن به یک درخت، نمایش دهید.

طبیعت مملو از زیبایی است. خود را در میان این زیبایی‌ها قرار دهید و با چرخش سر و بدن ژست‌های غیر مستقیم بگیرید. اگر در مناطق کوهستانی عکس می‌گیرید از ژست‌های ایستاده یا در حال قدم زدن به نحوی که پس‌زمینه نیز به خوبی دیده می‌شود، استفاده کنید. به جهت تابش نور توجه کنید. در بسیاری از اوقات لازم است عکس‌ها را پس از عکسبرداری در محیط نرم‌افزار ویرایش کنید.

 

۸. ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست‌های دونفره باید به گونه‌ای اجرا شوند که مکمل یکدیگر باشند. ژست‌های دونفره از نظر تنوع، نامحدود هستند. ژست‌های شاد و مملو از انرژی در حالت ایستاده از ژست‌های محبوب در عکس‌های دونفره می‌باشند. برای ایجاد حس صمیمیت از ژست‌های درآغوش گرفتن استفاده کنید. این ژست‌های صمیمی بخصوص در عکاسی از دوقلوها، حس خاصی ایجاد می‌کند.

اگر طرفدار ایجاد حس دراماتیک هستید ژست‌های همپوشانی را درنظر بگیرید. یک ژست کلاسیک در عکس‌های دونفره، عکاسی از نمای بالا است، به نحوی که سر سوژه‌ها در کنار یکدیگر قرار گرفته و مستقیم به دوربین نگاه می‌کنند. ژست خلاقانه در قرار دادن سر سوژه‌ها به شکل حرف S  یا به شکل نیم‌رخ، یک ژست حرفه‌ای و زیبا در عکس‌های دونفره محسوب می‌شود.

 

۹. ژست عکاسی دخترانه هنری

تعریف ژست‌های عکاسی هنری آسان نیست و با مثال بیشتر مشخص می‌شود. اما چند قاعده در این نوع عکس‌ها به کرات رعایت می‌شود. ژست‌های هنری اغلب با پیچ و تاب‌های خاص بدن و نورپردازی غیر معمول (مثل ضدنور) اجرا می‌شوند. همچنین بسیاری از ژست‌های هنری بصورت سیاه و سفید ثبت می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر با این ژست‌های هنری به جلد مجلات مُد و فشن توجه کنید. میکاپ نسبتاً غلیظ و آرایش خاص موها و ویرایش کامل تصاویر پس از عکسبرداری از ویژگی‌های عکس‌های هنری است. ژست‌های هنری را می‌توانید هم در آتلیه و هم در فضای باز اجرا کنید.

۱۰. ژست عکس دخترانه اسپرت

پوشش و لباس‌های اسپرت مستلزم ژست‌های اسپرت نیز هستند. ژست‌های غیر رسمی اسپرت را می‌توانید در فضاهای مختلف اجرا کنید اما بیشتر این ژست‌ها در فضای روزمره خیابانی اجرا می‌شوند. اکثر زوایای دید در این نوع ژست‌ها بصورت هم‌سطح با چشم هستند اما زوایای خاص نیز استفاده می‌شود. حالت بدن در ژست‌های اسپرت معمولاً به شکل ایستاده هستند تا نحوه پوشش و لباس بخوبی مشخص شود اما حالات نشسته و به زانو نیز، زست‌های زیبایی محسوب می‌شوند.

منبع:
نور نگار

—.

اگر شـما از یک سوژه بخواهید تا در جلوی یک پس زمینه زیبا بایستد و برای شـما ژست بگیرد، شـما بطور کلی با دو مشکل روبه‌رو می‌شوید «خب، احتمالا خیلی بیشتر از دو مشکل وجود خواهد داشت، اما این دو مورد مشکلات بزرگ هستند»: ۱- یک ژست خشک و مصنوعی و ۲- قرار گرفتن مستقیم هردو شانه روبروی شـما.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

یک ژست خشک و مصنوعی باعث ایجاد عکسی با ظاهر غیر حرفه اي میشود و یک ژست ایستاده مستقیم کـه هردو شانه رابه طور مساوی نشان می‌دهد باعث میشود سوژه شـما پهن و عریض بنظر برسد، این ظاهری نیست کـه اکثر مـا بـه دنبال آن هستیم. اگر شـما یک مدل نباشید، مدیریت تصاویر ایستاده دشوار اسـت.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

عکس گرفتن حرفه ای با ژست های متنوع

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

بهمین دلیل اسـت کـه مـن اغلب در حالت نشسته، تکیه داده بـه چیزی، یا حتی دراز کشیده از دختران عکس می‌گیرم. تمام این فعالیت ها باعث میشوند کـه سوژه شـما وزن خود رابه یک موقعیت طبیعی تر و تحسین برانگیزتر از حالت ایستاده مستقیم در مقابل دوربین تغییر دهد. در این جا چند مثال ارائه شده اسـت:

 

وقتی شـما از سوژه خود می‌خواهید بنشیند، درحالیکه شـما ایستاده اید، باعث می‌شود کـه او رو بـه بالا بشما نگاه کند. این باعث میشود کـه چشم هاي او بزرگ‌تر و صورتش باریک تر بنظر برسند «و چـه کسی این را دوست ندارد؟». فقط مطمئن شوید کـه او چانه اش را نسبتا پایین نگه دارد، بنابر این او با چشمهایش رو بـه بالا بشما نگاه میکند بجای این کـه کل صورتش را رو بـه بالا کج کند.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست دخترانه برای عکاسی با دوربین

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست تک نفره برای عکاسی با دوربین و موبایل

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

شـما هم چنین می‌توانید دولا شوید تا از یک سوژه نشسته هم سطح با چشمهایش عکس بگیرید. دختران طبق معمول بسیار انعطاف پذیر هستند، بنابر این شـما می‌توانید از آن ها بخواهید برای رسیدن بـه یک عکس زیبا و ریلکس، چهارزانو بنشینند. همیشه وقتی از سوژه در حال نشستن عکس میگیرید، از او بخواهید پاهایش رابه سمت بدنش جمع کند.

 

اگر او با پاهای آزاد در مقابل خود بنشیند، پاهای او کمی نزدیک تر از بقیه بدنش بـه دوربین خواهند بود، کـه باعث می‌شود واقعا بزرگ بنظر برسند. اما اگر زانوهای خودرا بالا بکشد و آرنج هاي خودرا دور آن ها حلقه کند، تصویر بسیار بهتری ارائه خواهد کرد. بعنوان یک ژست آسان دیگر بـه سوژه خود بگویید کـه برعکس روی یک صندلی بنشیند.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست برای عکاسی با موبایل

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست عاشقانه برای عکاسی

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

او می‌تواند بازوهای خودرا در بالای صندلی قرار دهد، کـه مشکل این کـه با دستانش چـه کار کند را حل می‌کند «چون دخترها طبق معمول در حالتی کـه دست هایشان در جیبشان باشد خوب بنظر نمیرسند». در این جا یک مثال مشابه وجوددارد، با این تفاوت کـه اینبار سوژه ایستاده اسـت، نه نشسته. با این حال بازوهایش را بر روی یک میله در مقابل خود قرار داده اسـت.

 

علاوه بر این، او کمی بـه میله تکیه داده اسـت، کـه باعث می‌شود خشک و مصنوعی بنظر نرسد. شـما متوجه خواهید شد کـه مـن هنگام عکاسی از او کمی پایین تر از سطح چشمانش ایستاده بودم – اینکار در مورد دخترها و خانم هاي جوان خوب جواب می‌دهد، اما برای خانم هایي «مثل مـن» کـه ممکن اسـت در مورد غبغب خود نگران باشند، بهترین ژست نخواهد بود.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست عکاسی زیبا دخترانه

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

آموزش ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

همانگونه کـه قبلا اشاره کردم، شـما هرگز نمیخواهید از دختری کـه دست بـه سینه مستقیم مقابل شـما ایستاده اسـت عکس بگیرید – این میتواند یک ژست عالی برای پسرها باشد چون این ژست نسبتا مردانه اسـت، کـه دقیقا بهمین دلیل اسـت کـه شـما نمی‌خواهید ازآن برای دخترها استفاده کنید. در عوض، از پهلو «بغل» از او عکس بگیرید.

 

از او بخواهید تا سر خودرا کمی بچرخاند و بشما نگاه کند. اگر بازوهای او روی هم قرار گرفته اند، بجای زیر بغل باید بـه نزدیک چانه اش منتهی شوند. در این جا نمونه ژست دیگری ارائه شده کـه از سوژه خود بخواهید جهت پشتیبانی کمی بـه یک شیء تکیه دهد. بـه او بگویید سرش رابه سمت دیواری کـه در مقابلش نشسته کج کند تا ژستش طبیعی بنظر برسد.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

نمونه ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست عکاسی برای پروفایل

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

یک ژست بسیار زیبای دیگر برای دخترها، بـه خصوص دختران دبیرستانی، این اسـت کـه بـه پهلو روی زمین دراز بکشند، و سر خودرا با یک دست بالا نگه دارند. این ژست برای عکس هاي تمام قد کارساز اسـت، بـه خصوص وقتی کـه شـما یک پس زمینه واقعا خوب داشته باشید. این ژست بـه خصوص برای تصاویر سر و شانه کارساز اسـت.

 

مطمئن شوید کـه شـما نیز بر روی زمین نشسته اید – دوربین شـما باید دقیقا هم سطح چشم سوژه باشد. برای بـه دست آوردن ظاهر بهتر، از او بخواهید تا دست خودرا زیر سرش قرار دهد، نه گونه اش. در این جا گزینه دیگری برای یک ژست دراز کشیده روی زمین وجوددارد. اگر سوژه شـما در واقع روی زمین اسـت، شـما نیز باید روی زمین باشید.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست عکاسی دخترانه برای اینستاگرام

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

یک میز پیک نیک عکاسی از این ژست را کمی آسان تر می‌کند. بـه یاد داشته باشید کـه در هر پوزیشن «موقعیت» تصاویر تمام قد، نیم قد، و کلوزآپ بگیرید. بازهم، در مورد این کـه دستها چطور صورت را پشتیبانی می‌کنند، مراقب باشید – شـما نمیخواهید کـه دستان او گونه هایش را پهن کند، بنابر این زیر چانه انتخاب خوبی اسـت.

 

اگر سوژه شـما مو هاي بلند داشته باشد، این یک ژست واقعا جالب و مسحور کننده اسـت کـه بـه خوبی جواب میدهد. شـما بـه یک چارپایه یا نردبان بلند برای گرفتن این عکس نیاز دارید. جارپایه خودرا خارج از کادر بالای سر او تنظیم کنید، ازآن بالا بروید، و بـه آن تکیه دهید تا دوربین شـما مستقیما بالای چشم هاي او قرار گیرد.

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ایده برای ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست های عکاسی حرفه ای

ژست عکاسی دخترانه ایرانی + آموزش تصویری ژست هاي عکاسی حرفه اي

منبع:
پارس ناز

————–.

ژست عکاسی دخترانه پاییزی

حتما شنیده‌اید که به پاییز، پادشاه فصل‌ها گفته می‌شود. این لقب واقعا برازنده طبیعت پاییز است. فضای طبیعی و رنگ‌ها در این موقع از سال تکرارنشدنی هستند. برای عکاسی در پاییز از ایده‌های زیر استفاده کنید. از برگ‌ها و المان‌های این فصل در عکستان غافل نشوید. لباس‌های بافتنی، کلاه و شالگردن در عکس پاییزی دخترانه جلوه خیلی زیبایی دارند. در نهایت لبخند بزنید و خاطرات این فصل را با ثبت عکس ماندگار کنید.

ژست عکس پروفایل دخترانه

ایده عکس دخترانه در پاییز

ژست عکاسی در طبیعت پاییز

عکاسی دخترانه پاییزی

ایده عکس پاییزی دخترانه

ژست عکس طبیعت برای دختر

۲. ژست عکس دخترانه در ساحل و دریا

حتما چند ژست عکاسی در طبیعت ساحلی را یاد بگیرید. فضای وسیع دریا معمولا درخت و نیمکتی ندارد که به آن تکیه دهید. پس خیلی مهم است که بتوانید با ژست درست، عکس طبیعی و زیبایی ثبت کنید. حالت‌های نشستن، قدم زدن و به دل آب زدن از ژست‌های جذاب دخترانه در ساحل هستند.

ژست عکاسی در طبیعت

ژست عکس دخترانه در ساحل

ژست عکس هنری دخترانه

ژست عکس دخترانه دریا

ژست عکس اسپرت دخترانهعکس اینستاگرام دخترانه

۳. ژست عکاسی در طبیعت جنگل و دشت

هر جا که دشت و جنگلی دیدید از زیبایی آن برای گرفتن عکس استفاده کنید. پس زمینه سبز واقعا جلوه عالی دارد. البته به شرطی که سعی کنید لباستان سبز و قهوه‌ای نباشد و با طبیعت پشت سرتان ادغام نشوید. برای عکاسی تک نفره دخترانه در جنگل، معمولا از استایل اسپرت استفاده می‌شود. اما در دشت‌های گل و مزرعه می‌توانید پیراهن‌های حریر و دخترانه بپوشید.

ژست عکس دخترانه

ژستهای منظره طبیعی

فیگور عکس دخترانه

ژستهای خاص دخترانه

ژست عکاسی در طبیعت

ژست جذاب دخترانه

۴. ژست عکاسی پروفایل دخترانه در طبیعت

حالا که در طبیعت نور و زمینه خوب داریم، چرا عکس پروفایل و اینستاگرام نگیریم؟ در این سبک عکاسی روی بالاتنه و صورت تمرکز کنید. برای تنوع، می‌توانید از گل‌‌ها و عناصر طبیعی، کنار صورتتان استفاده کنید.

ایده عکس پروفایل دخترانه

عکس هنری دخترانهژست عکس هنری برای دختر هاژست عکاسی در طبیعتایده عکس گرفتن در طبیعتژست عکس هنری برای دختر ها

۵. ژست عکاسی دخترانه در طبیعت با گل ها

معمولا دختران به زیبایی و لطافت گل‌ها تشبیه می‌شوند. پس چه خوب می‌شود اگر هر دو این زیبایی را در یک عکس ثبت کنید. یکی از ایده‌های جذاب عکاسی دخترانه استفاده از گل‌ ها است. اگر در طبیعت هستید حتما ایده‌های عکاسی زیر را امتحان کنید.

ژست عکس دخترانهژست عکاسی در طبیعتایده عکاسی برای دخترهاعکس پروفایل دخترانهژستهای عکس در طبیعتعکس دخترانه در منظره گل

و در آخر…

شما هم می‌توانید عکس‌های حرفه‌ای و فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است / عکس

راحله طهماسبی سروستانی که پیش از این به عنوان اولین دریانورد زن ایران مورد توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *