یک نوجوان ۱۶ ساله به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

برخی مهارت ها را می توان الزاماتی دانست که هر نوجوان ۱۶ ساله باید در نوجوانی رشد داده باشد تا بتواند در زندگی آینده خود تا آن سن موفق شود.

وی در پاسخ به اینکه چه مهارت هایی به جولی لیتکت-هایمس ۱۶ ساله ، رئیس سابق دانشکده روانشناسی دانشگاه استنفورد نیاز دارد ، موارد زیر را ذکر می کند: بسیاری از آنها به راحتی یک باره نادیده گرفته می شوند.

۱- باید بتواند با دیگران وارد گفتگو شود

استادان و رئیسان ، مشاوران ، صاحبخانه ها ، مغازه داران ، مدیران منابع انسانی ، همکاران ، بانکداران ، متخصصان بهداشت ، رانندگان اتوبوس ، تعمیرگاه های خودرو از جمله کسانی هستند که بزرگسال واقعی با آنها روبرو خواهد شد.

بسیاری از ما به فرزندان خود یاد می دهیم که با غریبه ها صحبت نکنند در حالی که باید مهارت های مهم تری را به آنها بیاموزیم. توانایی تشخیص غریبه های کوچک بد از اکثریت خوب ، یا حداقل بی گناهی که آنها با آنها تعامل خواهند داشت. کمبود آموزش ، نوجوانان را وادار می کند وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شوند بدون اینکه یاد بگیرند چگونه با غریبه ها با احترام رفتار کنند. فراموش نکنیم که در دنیای واقعی ، یک فرد بالغ به کمک و راهنمایی افراد غریبه نیاز دارد.

۲- با محیط پیرامون خود آشنا شوید

محیط دانشگاه و شهری که در آن زندگی می کنید ، کار می کنید یا تحصیل می کنید از مواردی است که نوجوانان ۱۶ ساله با آن روبرو هستند و باید بتوانند جایگاه مورد نظر خود را در آنها پیدا کنند. بسیاری از والدین حتی در مواردی که می توانند این کار را با اتوبوس ، دوچرخه یا حتی با پای پیاده انجام دهند ، فرزندان خود را به هرجایی که باید بروند یا آنها را همراهی کنند. در نتیجه ، بسیاری از نوجوانان نمی دانند که چگونه از یک مکان به مکان دیگر بروند ، از چه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند ، چه موقع و از کجا می توان از ماشین شخصی کمک گرفت و یا حتی چگونه می توان سوخت گیری کرد. زایمان و اخراج مداوم کودکان از مکان های مختلف همیشه به آنها کمک نمی کند.

۳- وظایف و مسئولیت های او را مدیریت کنید

بسیاری از والدین همه چیز را به فرزندان خود یادآوری می کنند. به عنوان مثال ، چه کاری باید انجام شود و چه زمانی. حتی بعضی اوقات حتی در انجام این کارها به آنها کمک می کنند و گاهی کاری برای آنها انجام می دهند. به این دلیل که نوجوانان یاد نمی گیرند که کارهای خود را اولویت بندی کنند و حجم تکالیف خود را مدیریت کنند و یا کار خود را به موقع انجام دهند بدون اینکه دیگران را یادآوری کنند.

راه های درمان نوجوانان

بیشتر نوجوانان به صورت نیمه وقت کار نمی کنند و از والدین خود بورسیه می گیرند.

یک نوجوان 16 ساله به چه مهارت هایی نیاز دارد؟
۴- از کارهای خانه مراقبت کنید

والدین در بسیاری از کارهای خانه این روزها از فرزندان خود کمک نمی خواهند. زیرا آنها معتقدند که فعالیتهای مدرسه ای و فوق برنامه وقت زیادی برای کارهای دیگر باقی نمی گذارد. در نتیجه ، کودکان یاد نمی گیرند که روی پای خود بایستند ، نیازهای آنها را برآورده کنند ، به نیازهای دیگران احترام بگذارند یا به عنوان اعضای جامعه نقش خود را ایفا کنند.

۵- بتواند مشکلات بین فردی را حل کند

بسیاری از والدین برای رفع سوund تفاهم یا کاهش احساس آسیب دیدگی فرزندان خود مداخله می کنند. این به این دلیل است که نوجوانان یاد نمی گیرند چگونه بدون دخالت والدین بزرگتر خود تنشهای بین فردی را کنار بیاورند و آنها را حل کنند. ناتوانی در حل مشکلات بین فردی بعداً در آمار بالای پدیده هایی مانند طلاق خود را نشان می دهد.

۶- با فراز و نشیب های زندگی کنار بیایید

کلاسهای مختلف ، فشار کاری ، مشق شب ، مسابقات ، معلمان ، استادان یا رئیسان بد از جمله مواردی است که هر فرد بالغ باید قادر به کنار آمدن با آنها باشد. بسیاری از والدین وقتی مشکلی پیش آمد واسطه می شوند ، کارهای فرزندان خود را انجام می دهند ، زمان بیشتری به آنها می دهند و به جای آنها صحبت می کنند. به این ترتیب ، نوجوانان این واقعیت را یاد نمی گیرند که در زندگی واقعی همیشه مسائل به روال خودشان پیش نمی روند. آنها یاد نمی گیرند که اگر همه چیز خوب پیش نرود ، مدیریت کنند.

 

۷- درآمد داشته باشید و پول خود را مدیریت کنید

بیشتر نوجوانان به صورت نیمه وقت کار نمی کنند و در صورت نیاز از والدین خود بورسیه می گیرند. به همین دلیل ، آنها مسئولیت لازم برای انجام وظایف محوله را یاد نمی گیرند تا گزارش دهند به مقام بالاتری که لزوماً از نظر عاطفی به آن وابسته نیستند ، یا سپاسگزار کارهای مختلف و مدیریت پول باشند.

۸- ریسک کنید

مسیری که بیشتر نوجوانان در زندگی خود طی می کنند توسط والدین آنها طراحی می شود و تمام موانع و کاستی های آن برطرف می شود. به همین دلیل ، بیشتر آنها این واقعیت را درک نمی کنند که موفقیت نتیجه تلاش ها ، شکست ها و تلاش های مکرر است که تنها با مقابله با مشکلات زندگی حاصل می شود.

منبع:

http://www.kelkedanesh.com/7038-نوجوان-۱۶-ساله-مهارت-هایی-نیاز-دارد.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

نوشیدن چای یا قهوه به دلیل وجود کافئین باعث افزایش سطح انرژی و هوشیاری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *