اگر کم بخوابید هزار مرض می گیرید/ چند ساعت بخوابیم خوب است؟

۳۰ درصد بیماری مزمن بیشتر
به‌گزارش واشنگتن‌پست که یک مطالعه روی تقریباً هشت هزار کارمند را در یک دوره متوسط ۲۵ ساله در سنین ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سال بررسی کرد،محققان دریافتند در ۵۰ سالگی، افرادی که پنج ساعت یا کمتر می‌خوابیدند، ۳۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن متعدد، در مقایسه با همسالان خود که هفت ساعت می‌خوابیدند، بودند.

خواب کمتر از ۵ ساعت برابر با دیابت، سرطان و سکته مغزی
همچنین در ۶۰ سالگی، افرادی که پنج ساعت یا کمتر می‌خوابند، ۳۲ درصد بیشتر و در ۷۰ سالگی ۴۰ درصد بیشتر از کسانی که هفت ساعت می‌خوابند، در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها قرار دارند. بیماری‌هایی که خطر ابتلا به آن‌ها بیشتر است شامل دیابت، سرطان، بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی، نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسدادی ریه، بیماری مزمن کلیوی، بیماری کبد، افسردگی، زوال عقل، اختلالات روانی، پارکینسون و آرتریت است .

چند ساعت بخوابیم؟
با بالارفتن سن افراد، عادات خواب و ساختار خواب آن‌ها تغییر می‌کند. بااین‌حال، توصیه می‌شود هفت تا هشت ساعت در شب بخوابید.بااین‌حال، فارغ از سن، کارشناسان خواب موافقند که داشتن مقدار مناسب خواب برای شما مهم است. البته کیفیت خواب هم مهم است، زیرا مغز ما باید وارد مرحله عمیق و ترمیمی خواب شود که به‌عنوان خواب موج آهسته شناخته می‌شود و به فرایندهای شناختی مانند تثبیت حافظه، حل مسئله و حذف سمومی که می‌تواند به آلزایمر یا زوال عقل منجر شود، کمک ‌کند. همچنین فقط یک ساعت خواب اضافی در هر شب، می‌تواند به عادات غذایی بهتر منجر شود.

۲۳۳۰۲

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است / عکس

راحله طهماسبی سروستانی که پیش از این به عنوان اولین دریانورد زن ایران مورد توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *