این رنگ شما را جذاب‌تر می‌کند!

مطالعات محققان نشان می‌دهد اگر می‌خواهید جذاب‌تر به نظر برسید، لباسی به رنگ قرمز بپوشید، زیرا وقتی مردان لباس‌هایی به این رنگ را می‌پوشند، سیگنال‌هایی از موقعیت و تسلط به دیگران ارسال کرده و وقتی زنان آن را می‌پوشند، جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند که ممکن است ریشه‌های عمیق‌تر و بیولوژیکی داشته باشد.

پژوهشگران این مطالعه می‌نویسند: تحقیق ما شباهتی را در نحوه واکنش نخستی‌های نر انسان و غیرانسان به رنگ قرمز نشان می‌دهد. با انجام این کار، یافته‌های ما چیزی را تایید می‌کند که بسیاری از زنان مدت‌ها به آن شک داشتند و بر اساس آن ادعا می‌شد نوع نر موجودات از الگوی مشابهی استفاده می‌کنند.

در طول این مطالعه، به مردان تصاویری از زنان با پیراهن آبی یا قرمز نشان داده شده و از آن‌ها پرسیده شد: به نظر شما این شخص چقدر زیباست؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد در این آزمایش تصویری از یک زن با دو رنگ لباس مختلف به افراد نشان داده شده و همواره افراد آزمایش شده نسبت به رنگ قرمز واکنش نشان داده و وی را بالاتر از زنانی که رنگ‌های آبی و خاکستری پوشیده بودند، دسته بندی کردند. این موضوع در شرایطی است که یک زن با لباس‌های مختلف به آن‌ها نمایش داده شده و پاسخ‌ها مشخص کرد رنگ لباس اهمیت زیادی در جذاب‌تر به نظر رسیدن ایفا می‌کند.

مطالعات بعدی نشان داد مردانی که قرمز می‌پوشند برای زنان نیز جذاب‌تر هستند. پروفسور اندرو الیوت، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: ما متوجه شدیم که زنان، مردانی با لباس قرمز را به عنوان افرادی که دارای موقعیت بالاتری هستند، ثروتمند بوده و در رده‌های بالای اجتماعی هستند، محسوب می‌کنند. در نهایت این قضاوت با موقعیت بالاست که منجر به جذابیت می‌شود. از سوی دیگر مردانی که قرمز پوشیده بودند به عنوان افراد جذاب‌تر، قدرتمندتر و از نظر جنسی مطلوب ارزیابی شدند.

پروفسور الیوت در تکمیل توضیحات خود ادامه داد: جالب اینجاست که هیچ یک از دو جنس از تاثیری که رنگ قرمز بر روی آنها می‌گذاشت آگاه نبودند.

این رنگ شما را جذاب‌تر می‌کند!

بیشتر بخوانید:

والدین بخوانند؛ چگونه پدر و مادری همراه و مقتدر باشیم؟

مدیتیشن برای چه کسانی خطرناک است؟

۲۳۳۲۳۶

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است / عکس

راحله طهماسبی سروستانی که پیش از این به عنوان اولین دریانورد زن ایران مورد توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *